Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Fruity Loops// kogo bawi? kogo gręci?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 27 lipca 2010, 13:52    Temat postu: Fruity Loops// kogo bawi? kogo gręci? Odpowiedz z cytatem  

O FL'u można napisać że jest to muzyczny GIMP/Corel pośród wirtualnych akompaniamentów muzycznych. Nie można stwierdzić że jest najlepszy bo przecież są również REASON, Ableton, Acid czy Cubase a nawet AUDITION/Cool Edit Tools. Mniejsza z tym. Przechodząc do meritum zapytania chcę się zorientować kto jeszcze lubuje własną twórczość i komponuje własne utwory/utworki. Ja osobiście słucham muzyki trance, co bardzo mi odpowiada na warsztacie FL'a, który posiada dużo wtyczek o elektronicznych brzmieniach. Kilka projektów już zakończyłem na przełomie 1,5 roku i teraz w międzyczasie siedzę sobie i próbkuję następny. Jeśli ktoś lubi elektroniczne gatunki to proszę bardzo nie sobie odsłucha,a jeśli ktoś ma chęci to bardzo proszę niech się podzieli swoją twórczością :wink:

obecny project nad którym siedzę (zaznaczam że nie jest skończony)
http://tmpl.4shared.com/audio/IIx0BRWX/xxx_sentence.html

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*NS* AnteQ
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 271
Skąd: Zgierz/Łódź

PostWysłany: 27 lipca 2010, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mam podobnie jak Ty. Wink Też coś tak tworzę od jakiegoś czasu, aczkolwiek bardzo rzadko, przez co nie mam żadnej większej biblioteki swojej twórczości.
Odsłuchałem demo(?) Twojego projektu i szczerze mogę dać wieeelki plus. Podoba się i z niecierpliwością czekam na wersję finalną. Smile
Za jakiś czas też dorzucę może coś swojego. Wink

_________________
Trance to nie tylko muzyka. To styl życia... Słuchając go możesz skakać albo płakać, poczuć przypływ energii lub też wzruszenie i fale wspomnień. Jest jak ocean uczuć - kiedy raz się w nich zanurzysz - utoniesz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 27 lipca 2010, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

FL to fajna rzecz. Taki kombajn muzyczny, ale trzeba poświęcić trochę czasu na tworzenie dobrej muzy. Ja kiedyś coś tam kreowałem. pomimo, że mam nawet na kompie FL to jakoś ciężko jest się zebrać... tym bardziej, że jestem laikiem, a korci mnie aby stworzyć coś dark ambientowego (jaka wtyczka do tego byłaby najlepsza?), aby stworzyć coś w tym stylu: http://www.youtube.com/watch?v=HPH-QAkSUzA&feature=related

Twój utworek przyjemny, chilloutowy, fajnie się słucha.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 27 lipca 2010, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja mam taka fajna wtyczke do dark ambientu "DARK ONE", ale to w Abletonie. Wink
_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 27 lipca 2010, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Liznąłem z 10min ten program, ale póki co nie chciało mi się go rozkminiać.

PS Do userów: niech ktoś mi powie, czy stworzenie czegoś takiego jak to http://www.youtube.com/watch?v=jqkBzaX68TA (chodzi tylko i wyłącznie o ścieżkę dźwiękową) jest możliwe. Potworzyłbym sobie customy do Guitar Hero Very Happy

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 27 lipca 2010, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@up

no ba. to na początku co słychać to nic innego jak arpeggio. Poza tym w FL zrobisz nie tylko techno, dance, trance czy pop ale też rock czy metal

z resztą Basshunter na lajcie robił własne brzmienia na FL'u, i nie tylko on. Słyszałem że Max Farenthide też coś brzdąkał.

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*NS* AnteQ
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 271
Skąd: Zgierz/Łódź

PostWysłany: 27 lipca 2010, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeżeli ma być to po prostu ścieżka dźwiękowa, to tak. Nawet bez sampli można takie coś zrobić na upartego Razz
_________________
Trance to nie tylko muzyka. To styl życia... Słuchając go możesz skakać albo płakać, poczuć przypływ energii lub też wzruszenie i fale wspomnień. Jest jak ocean uczuć - kiedy raz się w nich zanurzysz - utoniesz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Rezys
Doświadczony driver


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 28 lipca 2010, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

FL. Zaczynałem chyba od wersji numer 4 a potem kolejno aż do 9 i do teraz. ;D Nie można powiedzieć czy jest gorszy od Abletona, Reasona czy Cubase. Testowałem każdy z tych wyżej wymienionych i Abletona bym używał tylko do robienia setów, Reason mi się nie podoba, lecz uważam, że bardzo dobry program, a Cubase... czasem używam ale robię to tak: Włączam Cubase, jako wtyczkę ładuję FL'a i wtedy dopiero coś robię. FL z tej czwórki jest najprostszy, ale nie można powiedzieć, że najgorszy, ponieważ jeśli ktoś się zna na muzyce, ma dobry słuch i talent, to stworzy dzieło równe tym z Cubase'a.

A teraz co do mojej przygody. Jeśli dobrze liczyć zaczynałem się bawić FL'em 6,7 lat temu. Byłem młody fakt (8-9 lat), ale zawsze uwielbiałem muzykę, którą mój ojciec mnie zarażał od małego szkraba z przedszkola. Zaraził mnie trance. Jako wydarzenie, które skłoniło mnie do wielbienia trance; które spłodziło we mnie marzenie zostania producentem muzycznym, uznaję pierwszy epizod ASOT'a. Jako iż byłem mały wtedy i mój ojciec wiedział, że nie ogarnę FL'a czy Reasona, kupił mi Ejay'a (sic!). Bawiłem się tą zabawką codziennie, przez co wyrobiło mi się poczucie rytmu, wyczucie aranżacji czy podstawy masteringu. Po bodajże 2 latach zabawy Ejay'em ojciec kupił mi FL'a i od tamtej pory nadal odkrywam tajemnice FL'a. Program ma wielki potencjał, który dorównuje wszystkim droższym programom, tylko trzeba chcieć. Niestety pech chciał, że na ponad rok odebrano mi możliwość korzystania z komputera. Wszystkie moje projekty zniknęły i już nie dało się ich odzyskać. Gdy kupiłem nowego kompa, już nie potrafiłem obsłużyć FL'a tak dobrze, więc przestałem się nim tak bawić. Zacząłem grać w TM'a i totalnie o tym zapomniałem. Gdy spotkałem moją obecną dziewczynę niecały rok temu, zapomniałem o TM'ie a FL znów zaczął odgrywać dużą role w moim życiu. Jednak używam go rzadko. Siedzę nad jednym projektem, nie zapisuje go, następnego razu robię drugi i jego tez nie zapisuje i tak dalej. Postanowiłem to zmienić i teraz kończę jeden projekt. Dam go niżej, jako demo. Jakieś tam wejscie bez żadnych rewelacji, rozwinięcie też bo w sumie od razu, breakdown nieskończony(brakuje pianina i kilku innych rzeczy), no i kilkanaście sekund melodii, wraz z perką, stopą, bassem czyli tego całego bum. Zastanawiam się czy dodać do tego jakiś vocal, bo czuję pustki. To się może zmienić bo prawdopodobnie uzupełnię background. No i niestety nutka bez masteringu i mixa. Tylko na stope, bass compressor nałożony i filtr na dźwięk melodii. Jeśli ktoś potrzebuje z czymś w FL'u pomocy to proszę pisać na gg(8363221). Odpiszę zawsze a jeśli będę mógł pomóc to pomogę. Ewentualnie też mogę pomóc z masteringiem i mixem.

Demo: http://www38.zippyshare.com/v/15890386/file.html

Pozdrawiam wszystkich. Reżuś ; D


@Edit Tylko ściągnijcie to i przesłuchajcie na kompie, bo playerek:
- niszczy jakość;
- niszczy to jak słychać każdy dzwięk.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 28 lipca 2010, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Rezys

Polecam 4shared, nie odbiega z jakością utworu w przeciwieństwie do zippy.

Widać że wiesz co w trawie piszczy. Po mimo braku masteringu i prostocie wykonania ma prawo się podobać bassline wypełnia to co słychać poza kickiem, trochę za słabo słychać imo pad ale to przecież da rade zrobić, tym bardziej że projekt robiony w jedną chwilę. Nie chcę tu nikogo reklamować, ale prócz przebywania na tmpl.info czasem też wpadam na flstudio.pl gdzie właśnie podałem swój wyżej wymieniony link i gdzie po przeszukaniu forum można natrafić na resztę moich projektów.

Rezys korzystasz z lepszych wtyczek jak Nexus 1, 2; V-station; Z3ta+ czy Sawer?

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Rezys
Doświadczony driver


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 28 lipca 2010, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Altus

Ogólnie to staram się używać wtyczek z FL'a layerując je z jakimiś freeware'mi. Wole nie mieć wtyczek, za które nie zapłaciłem. Mam nexusa, ale nie używam raczej. A jak tak to rzadko. Z3ta+ kupiłem i używam. To samo Albino3. Używam jeszcze FM7 lub FM8, Harmless (To z FL'a), Rapture, Sylenth1, Truepianos, Vanguard, Zebra2 ;D

Kupione (Aby to kupić musiałem przepracować, wiele wolnego czasu, w tym wakacje):
- Z3ta+ - 100$
- Albino3 - 180$
- FM7 i FM8 . Nie znam cen, ponieważ je mój ojciec kupił.

Ściągnięte "Ukradzione" VSTi:
- Nexus2
- Rapture
- Sylenth1
- TruePianos
- Vanguard
- Zebra2

W niedługim czasie zamierzam jeszcze kupić wtyczkę od Native jakaś. ;D

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 28 lipca 2010, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No ja się taką sumiennością nie mogę niestety pochwalić. Mam na stanie V-Station przez wzgląd na ciekawe arpegia i pady, ale to tyle z mojej ciemnej strony. Też jestem za wykorzystywaniem tego co FL daje od siebie. Reverb czy Bank Delay są ciekawą okrasą na trance'owe brzmienia, ale głównie zmieniam suwaki w Sytrusie dla innowacji dźwięków a jak ustawie przypadkiem ciekawy preset to sobie zwykle zapisuje Oops :wink: Smile
_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G Scooter Fox
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 339
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: 28 lipca 2010, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Podchodziłem kilka razy do tego programu, z mojego (niedoświadczonego) punktu widzenia jest świetny i da się z nim zrobić bardzo, bardzo wiele mając odpowiednie wtyczki, sample itd. Niestety, słoń nadepnął mi na ucho i tworzenie muzyki wychodzi mi tak źle, jak chyba nic innego - mam w głowie pomysły, ale przełożenie tego na dźwięk w FL, mimo wielogodzinnych prób, nie wychodziło mi w najmniejszym stopniu.
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 30 lipca 2010, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Abszt posłuchaj tego dema ambientu, to nic innego jak praca na padach :wink:

http://swiety1308.wrzuta.pl/audio/8iPdBSCdlzZ/._._._.

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mikohn_vegas
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 281
Skąd: Opole

PostWysłany: 30 lipca 2010, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dla mnie to świetny program. Mam jeszcze wersje chyba 4 albo 5. Od tamtego czasu śledzę nowości w nim. Ogolnie chaotycznie wychodzi mi tworzenie muzyki ale jak pojawie się w domu w niedziele to też coś swojego wrzucę Wink

Pozdro dla wszystkich loopersów Wink

_________________
www.hsi.pl
www.iiyama-sklep.pl
www.chemsped.pl

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
#p~S* h0lus
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Cze 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 987

Skąd: Reykjavik

PostWysłany: 30 lipca 2010, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

widze ze interesuje was to to dam wam link do jednej produkcji mojego kumpla + remix : P przesluchajcie jak chcecie Razz tylko ze on bardziej wykrecony styl trochę ma Razz

nuta : http://www.mediafire.com/?0mzewnmy5lj
remix : http://www.mediafire.com/?mzwiyimhkwd
i jescze jakieś 3 inne na jego myspace.com/CIUKA
Enjoy. Razz

_________________
[url=http://uk.playstation.com/psn/profile/h0lusek/]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 30 lipca 2010, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Początek skojarzył mi się z odgłosami z filmu "piątek 13" ale faktycznie twój ziomek ma wykręcony styl, zapierdziela gdzieś na tempie 155 bpm albo i wyżej...ja wole spokojne 130
_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 11 sierpnia 2010, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dzisiaj miałem chwilę to skończyłem swój project. Nie miałem jakiegoś większego pomysłu by nadać większej euforii, ale wciąż uważam że trzeba go poprawić. Może wrócę do niego za rok albo dwa i go zremiksuję. Miłego słuchania :wink:

summer sentence.mp3

czas: 6:33
bitrate: 160 kbps
rozmiar: ~7 MB
.mp3

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 11 kwietnia 2011, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

wróciłem do FL'a i z bomby zacząłem cosik kreować ale jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie. Na razie daję małą próbkę beatu. gatunek naturalnie trance

bitrate 160kbps @ .mp3
1:14 czas

http://www.4shared.com/audio/_4iIFNSV/untitled_2.html

dlatego też założyłem wcześniej temat odnośnie ścieżek dźwiękowych dla filmików, film to nie tylko Sony Vegas czy inne progsy do kreowania filmu ale i dźwięk

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mikohn_vegas
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 281
Skąd: Opole

PostWysłany: 13 kwietnia 2011, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No to jestem w domu, więc rzucę coś śmiesznego od siebie.

Prosty loop, melodia cały czas ta sama, tylko oktawa wyżej. Bas też ciągle ten sam Mr. Green , Gatunku to to nie ma Mr. Green 1,5 roku temu takie coś zrobiłem.
http://www.4shared.com/audio/4JQeZ5Iu/loop24.html

a pliczek z 2005r. wygrzebałem gdzieś na dysku. Jest to minutowe NIC ale paddsy i stringi Mr. Green Mr. Green Mr. Green zawsze mnie kręciły Very Happy
Z dzwona autorskiego żem jest dumny Mr. Green
http://www.4shared.com/audio/T2SkdAKy/melodi23457.html

_________________
www.hsi.pl
www.iiyama-sklep.pl
www.chemsped.pl

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 14 kwietnia 2011, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

niezłe vegas niezłe, a gatunek fakt ciężko sprecyzować ale pewnie jest to "new age" ad. 1 link
a drugie jakbyś rozkręcił to przyzwoita nuta nawet by wyszła.


Tak więc ludzi coraz więcej bawiących się w muzyczne studio a zawsze można coś wykreować to filmików, np jak ten pierwszy link vegas

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?