Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Polish Skill Cup
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
P4G Scooter Fox
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 339
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: 06 sierpnia 2010, 19:30    Temat postu: Polish Skill Cup Odpowiedz z cytatem  

Pamiętacie jesienną propozycję Wally'ego na rozegranie ligi, gdzie mapy poznawane byłyby dopiero na rozgrzewce? Czas na wprowadzenie go w życie!

Kiedy? Podczas Polish League 9, domyślnie w środy o 20:00. Dokładne daty zależą od ilości uczestniczących drużyn.
W jakim formacie? Pod postacią pucharu, w zależności od ilości uczestników pojedynczej lub podwójnej eliminacji, aczkolwiek ta pierwsza opcja jest zdecydowanie bardziej prawdopodobna.
Na jakich trasach? Mini techy, o długości 30-40 sekund
Jak rozgrywane będą mecze? W formacie 4v4, na jednej mapie, którą gracze poznają na trzech rundach rozgrzewkowych, w trybie Team do 10 punktów.
Gdzie/do kiedy można nadsyłać mapy? Nie można. Smile Jeśli będą potrzebne, dam znać, na razie nie są.
Gdzie/kiedy można się zapisywać? Jeszcze nie wiadomo, ale prawie na pewno jeszcze w sierpniu, w temacie, który zostanie do tego celu specjalnie stworzony.

Jakie są różnice między pomysłem Wally'ego, a proponowanym przeze mnie wykonaniem?
- puchar, nie liga
- odrobinę krótsze trasy
- mecze 4v4, nie 5v5
- w zgłoszonej drużynie minimum 6, a nie 8 graczy, aczkolwiek zalecane jest zapisać ich więcej
- jeden mecz w tygodniu, nie 2-3, gramy przecież w trakcie PL9 i szóstego sezonu Premiership
- organizatorem nie jest Wally, bo nie ma czasu na ogarnięcie wszystkiego Wink

To jest wersja testowa rozgrywek, dlatego gramy w systemie pucharowym. Jeśli wypali, możemy zrobić pełnoprawną ligę w jakimś późniejszym terminie. Jeśli wypali częściowo, to poprawimy, co było źle. Jeśli nie wypali wcale - cóż, przynajmniej będzie wiadomo, że tak grać nie da rady. W przeciwieństwie do PL9, Polish Skill Cup organizowany będzie w całości na forum tmpl.

Szczegółowe zasady (mogą ulec zmianie):

1. Do turnieju można zgłaszać drużyny liczące co najmniej 6 graczy. Nie ma górnego limitu. Każde zgłoszenie musi wskazywać kapitana drużyny i zawierać jakiś pewny sposób kontaktowania się z nim (komunikator internetowy, e-mail lub numer telefonu). Ważna jest dyspozycyjność kapitana i możliwość szybkiego dotarcia do niego w razie potrzeby. Zgłoszenie musi zawierać nazwę zespołu, listę jej graczy wraz z loginami.
2. Mecze rozgrywane są domyślnie w środy o 20:00. Organizator zastrzega sobie prawo ustalenia dodatkowego terminu, jeśli w danej rundzie będzie zbyt dużo meczów, by wszystkie mogli nadzorować sędziowie. Daty i godziny meczów wyznaczane są przez organizatora i nie ma możliwości ich zmiany.
3. Mecze rozgrywane są w trybie Team, po 4 graczy w drużynie, do 10 punktów (1 punkt za wygraną przez drużynę rundę) na jednej trasie. W meczu nie może brać udziału autor trasy, choć może pełnić funkcję kapitana swojego zespołu.
4. Każdy mecz musi być nadzorowany przez sędziego, który albo powinien dysponować na serwerze meczowym statusem admina, albo upewnić się, że jego polecenia (np. wyrzucenie gracza czy restart mapy) będą wykonane przez osobę z odpowiedni uprawnieniami na serwerze.
5. Mapa zostanie podana przez sędziego punktualnie o godzinie rozpoczęcia meczu. Po otrzymaniu trasy od sędziego należy ją jak najszybciej wgrać na serwer i natychmiast rozpocząć trzy rundy rozgrzewkowe, a następnie, bez żadnej przerwy, mecz.
6. Skład każdej z obu drużyn na mecz musi być podany sędziemu przed rozpoczęciem rund rozgrzewkowych poprzedzających spotkanie.
7. Mecze muszą zostać rozegrane o wyznaczonej godzinie. Niedopuszczalne są żadne przerwy w spotkaniu, w przypadku podejrzenia stracenia połączenia przez jednego z graczy należy zgłosić zmianę sędziemu, po czym najpierw wyrzucić "rozłączonego" zawodnika (np. kickiem), a dopiero potem pozwolić na wejście graczowi rezerwowemu.
8. Zmiany w składzie wynikające z czegokolwiek innego niż rozłączenia się gracza z serwerem są zabronione. Wszelkie zmiany muszą być wykonane w trakcie meczu (patrz punkt 7 i zakaz przerw). W żadnym momencie meczu w drużynie nie może być więcej niż 4 graczy.
9. Miejsce rozegrania meczu (serwer) uzgadniają między sobą drużyny, a następnie przekazują o nim informację sędziemu wyznaczonemu przez organizatora. Jeśli drużyny nie dojdą do porozumienia w sprawie serwera na 48 godzin przed rozpoczęciem spotkania, sędzia wybiera miejsce rozegrania meczu sam, po czym informuje o swojej decyzji kapitanów drużyn.
10. Obowiązują zasady fair play (oprócz kończenia rund, gdy jakiś gracz wyjdzie z serwera, patrz punkt 7 i zakaz przerw w spotkaniu), a zatem: bez ubliżania, bez pisania na czacie podczas trwania meczu, żadnego wykopywania "niechcący" zawodników drużyny przeciwnej i udostępniania konta innym graczom.
11. W razie złamania regulaminu, organizator ma prawo nałożyć karę na zawodnika lub drużynę, od unieważnienia wyniku, przez przyznanie walkowera, aż po wydalenie z turnieju. Dokonuje tego na podstawie raportu sędziego, który odpowiedzialny jest za zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości.

Do obowiązków sędziów należy:
- czuwanie nad prawidłowym przebiegiem spotkania, w tym przekazanie mapy punktualnie o godzinie rozpoczęcia meczu, pilnowanie ilości rund rozgrzewkowych, upewnienie się, że nie ma przerw w spotkaniu, skutecznie uciszanie gadających podczas rund zawodników itd.
- sprawdzenia loginów graczy biorących udział w meczu pod kątem ewentualnych oszustw związanych z podstawianiem zawodników
- jeśli drużyny nie dojdą do porozumienia, sędzia musi wyznaczyć miejsce rozegrania ich meczu, co wiąże się również ze znalezieniem wolnego serwera i bądź uzyskanie tam uprawnień admina, bądź zapewnienie obecności osoby o takich uprawnieniach, która pomogłaby przy nadzorowaniu przebiegu spotkania (choćby wgraniu mapy); organizator może w tym pomóc, ale nie zawsze będzie taka możliwość
- w odpowiednim temacie, który zostanie założony przed turniejem, sędziowie przed meczem podają miejsce rozegrania meczu, który mają nadzorować, a po jego zakończeniu zamieszczają wynik koniecznie udokumentowany screenem/screenami
- w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości sędzia musi je zgłosić w wyżej wspomnianym temacie, również wraz z odpowiednimi screenami
- sędzia nie może uczestniczyć w turnieju

Jak widzicie, bardzo wiele zależy od a) sędziów i ich dyspozycyjności, b) ścisłego przestrzegania terminów, szczególnie ważne jest natychmiastowe wgranie mapy na serwer i niezwłoczne rozpoczęcie trzech rund rozgrzewkowych, zatem wszystko (skład, ustawienia serwera itd.) musi być poukładane przynajmniej te 10-15 minut wcześniej; wreszcie c) od uczciwości graczy, ale to punkt konieczny w każdym turnieju, nie tylko w tym. Wink

Potrzebnych jest przynajmniej trzech sędziów (siebie liczę jako czwartego), a najlepiej kilku więcej, w razie czyjejś nieobecności. Niestety, sędziowie nie mogą grać w turnieju, głównie ze względu na nałożenie się terminów - wszystkie mecze mają być rozgrywane równocześnie (chyba że będzie więcej meczów niż sędziów, wtedy rozłoży się je na dwa dni). Mimo to mam nadzieję, że trochę odpowiedzialnych, uczciwych i dyspozycyjnych osób się do pomocy zgłosi, bo bez nich turniej po prostu się nie odbędzie. W tej sprawie zgłaszajcie się do mnie na GG, numer: 2449555 (jest też w profilu) i nie zważajcie na czerwone słoneczko. Wink

Być może o czymś zapomniałem, wyjdzie w praniu. Zapraszam do komentarzy Smile

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 06 sierpnia 2010, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

eeeeeeeeeeeee poki to jeszcze nie ruszylo to po pierwsze moje uwagi:

  • druzynowe jest PL9 wiec po co robić dwa prawie identycznie turnieje naraz? (ok, nie czytalem regulaminu, ale techy druzynowe wiec to samo)

  • w środę jest liga miszczow, dalbym wtorek/czwartek

  • propo pierwszej uwagi - zrobić z tego lige indywidualna, dawno czegoś takiego u nas w kraju nie było

  • jeśli masz turniej indywidualny w d*pie, to na bank nie może to być rozkladane na 2 dni. w turnieju druzynowym potrzebujesz: wiecej serwerow i wiecej sedziow, a taki turniej indywidualny już się sprawdzil (zal by slowik)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 06 sierpnia 2010, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Shad nie przeczytales nawet poczatku?;p ne jest to to samo co pl9 bo na pl9 masz tydz na wytrenowanie mapek, a tu poznajesz mapke bezposrednio na meczu gdzie masz 3 wu i go. wiec nie mow ze to to samo;p a co do terminu fakt środa nienajlepszy termin jako ze liga mistrzow będzie;p a jeśli sprawdzi się to w druzynie to w zime mozna zrobić turniej indywidualny, do tego czasu będzie mozna zdobyc jakieś nagrody itd jeśli pomysl wypali ;]
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KD Maciuś
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 24 Sie 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1669

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 06 sierpnia 2010, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja także uważam, że jeden turniej drużynowy wystarczy Smile Nie każdemu musi na takim turnieju zależeć, myślę, że w środku tygodnia może być ciężko z zebraniem 4 DOBRYCH graczy do każdego zespołu, żeby to trzymało jakiś poziom Smile Dlatego pomysł uważam za bardzo dobry, ale w formie turnieju indywidualnego Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cappy
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 530
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: 06 sierpnia 2010, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Skrót PSC jest już zajęty przez Polish Skinning Competition, wymyśl inną nazwę Mr. Green
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 06 sierpnia 2010, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Kiciak napisał:
Shad nie przeczytales nawet poczatku?;p ne jest to to samo co pl9 bo na pl9 masz tydz na wytrenowanie mapek, a tu poznajesz mapke bezposrednio na meczu gdzie masz 3 wu i go.


Cytat:
taki turniej indywidualny już się sprawdzil (zal by slowik)[/list]


Meg wybacz ale facepalm samo mi się rzuca na palce. Kiciak mam nadzieje ze na wcg tak nie będziesz wkurwial Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
*тсω* Meg
Furious Admin


Dołączył: 13 Paź 2007
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1107

Skąd: Sopot

PostWysłany: 06 sierpnia 2010, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

damianhhh napisał:

Meg wybacz ale facepalm samo mi się rzuca na palce.


Meg wybacza!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 06 sierpnia 2010, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

damianhhh napisał:
Kiciak napisał:
Shad nie przeczytales nawet poczatku?;p ne jest to to samo co pl9 bo na pl9 masz tydz na wytrenowanie mapek, a tu poznajesz mapke bezposrednio na meczu gdzie masz 3 wu i go.


Cytat:
taki turniej indywidualny już się sprawdzil (zal by slowik)[/list]


Meg wybacz ale facepalm samo mi się rzuca na palce. Kiciak mam nadzieje ze na wcg tak nie będziesz wkurwial Razz


będę!

cihco tam tez nie chcialo mi się wszystkiego czytac Very Happy

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ludwik
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 21 Paź 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 394

Skąd: Miłomłyn/Ostróda

PostWysłany: 06 sierpnia 2010, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tez jestem za indywidualnym. Wtedy bym się nawet zapisał ;p
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Toby
Forever Troll!


Dołączył: 03 Sie 2010
Ostrzeżeń: 9
Posty: 1226

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06 sierpnia 2010, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja jestem jak najbardziej za, tylko teraz pytanie: druzynowy czy indywidualny..?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 06 sierpnia 2010, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wiec tak jak napisalem Skutowi, proponowalbym jakas ankiete Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
Santacruz
V.I.P.


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 290
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07 sierpnia 2010, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Od początku to zamysłem był cup drużynowy. Okres PL9, rekordowa ilość TrackManiaków zasiada przed komputerami. Teamy 1 oraz 2 ligi posiadają spokojnie ponad 10 graczy. Zatem problem byłby z 4? Ok, piszecie o botach, ale czy ich zadaniem nie jest głównie PL9? W wielu druzynach są pewnie gracze, którzy bardzo zniecierpliwieni czekają na swój pierwszy mecz. Problemem są wspomniane boty uniemożliwiające im dostanie się do 1 skladu Wink. To będzie dla nich strzał w 10, bowiem każdy ma w tym wypadku równe szanse. Poruszona też została kwestia czasu, myślę, że 1 godzina wieczorem, w granicach 20 nie jest problemem (zwłaszcza podczas Ligi).
To tylko moje skromne zdanie. Sonda to nie jest zły pomysł, lećmy z nią jak najszybciej Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 07 sierpnia 2010, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak wyżej pisze Santacruz - z graczami nie będzie problemu, bo to nie muszą być zawsze ci sami wyjadacze.
To jest turniej dla zabawy. To jest ROZRYWKA. Urozmaicona, inna od reszty, gdzie nie trzeba trenować trasy przez tydzień.
Nie trzeba żadnej ankiety. Jest dobrze. Jak graczom w jakiejś drużynie pomysł nie przypadnie do gustu to się po prostu nie zapiszą.
Sądzę, że tutaj chodzi bardziej o urozmaicenie PL9 jakimś turniejem pobocznym, który ma na celu przede wszystkim dobra zabawę. Ja nie widzę problemów.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 07 sierpnia 2010, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

To może być także dobre dla zawodników, którzy ze względu na trochę słabsze umiejętności nie łapią się na mecz. I oni się ograją i Ci najlepsi. Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 07 sierpnia 2010, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Chwilkę się zastanawiając, mogłoby to być w formie sprawdzacza formy drugiego składu, czyli wiecie, w te same dni, co PL, tylko że grają Ci, co nie dostali się do składu na mecz w PL. Ale co ja tam wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ludwik
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 21 Paź 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 394

Skąd: Miłomłyn/Ostróda

PostWysłany: 07 sierpnia 2010, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Abszt napisał:
To jest turniej dla zabawy. To jest ROZRYWKA.


Zabawa to jest, tyle ze jak do gry zasiada wiecej niz 2 samcow to rozrywka zmiania się w walke na smierc i zycie Very Happy

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 07 sierpnia 2010, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zbakany napisał:
To może być także dobre dla zawodników, którzy ze względu na trochę słabsze umiejętności nie łapią się na mecz. I oni się ograją i Ci najlepsi. Smile


bez sensu, to jedni czy drudzy? to jest 4v4 a nie 10v10, wiec w jednym skladzie jednej druzyny zagra 4/5 z PL9 - a chec będą mieli na pewno zarowno lepsi i slabsi z danej druzyny, wiec polowa nie będzie miala szansy zagrac, chyba ze np. POL będzie moglo wystawic 3 sklady. W lidze indywidualnej gra kto chce, w druzynowce jeśli ktos się nie pojawi to zaraz spina, szukanie kolejnych graczy, walkowery itd... w indywidualnej w przypadku czyjejs nieobecnosci gra się po prostu bez tej osoby.

Poza tym, kiedy na naszej scenie był organizowany wiekszt turniej 1v1 inny niz w trybie Cup/rund i w grupach czteroosobowych?

@Santacruz i po czesci Abszt - kto pisze o problemach ze skladem??? po prostu wiekszosc ludzi woli w środę ogladac Lige Mistrzow


Ostatnio zmieniony przez [POL] ShaDDy dnia 07 sierpnia 2010, 15:53, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
Santacruz
V.I.P.


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 290
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07 sierpnia 2010, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Maciek napisał:
myślę, że w środku tygodnia może być ciężko z zebraniem 4 DOBRYCH graczy do każdego zespołu, żeby to trzymało jakiś poziom Smile

LM o której 20:30-45? Zatem można zagrać trochę wcześniej... no chyba, że ktoś poleci na wiadomości Wink. Czwartek nie byłby zły, 4 dni treningu map danej kolejki PL będą wystarczające by chcieć się od tego oderwać na godzinę Razz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°אא Ksenuns0n
Pirat drogowy


Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 798
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 07 sierpnia 2010, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

damianhhh napisał:
chyba ze np. XX będzie moglo wystawic 3 sklady.

Weź się odczep. Jest nas 15, to po 5 na skład ? ... Mad

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 07 sierpnia 2010, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tylko lirwa przyklad Xenunie. Tak, jeśli macie 15 ludzi to robicie 3 sklady, bo gramy na jednej mapie. Chyba ze będziecie się co tydzien zmieniac, wiec jedna osoba zagra w turnieju 2-3 razy, pasi? Ja wolałbym grać kazdego tygodnia. Dlatego uparcie stoje na turniejem indywidualnym i będzie zajebikurwiscie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?