Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Polish Skill Cup
Idź do strony Poprzedni  1, 2 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 07 sierpnia 2010, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

skad mozna wiedziec na nieznanej mapie, komu ona jak będzie lezala?
jak w takim wypadku ustawic sklad?

to jest moim zdaniem glowny argument na turniej indiwidualny.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P4G Scooter Fox
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 339
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: 07 sierpnia 2010, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Shadow napisał:
druzynowe jest PL9 wiec po co robić dwa prawie identycznie turnieje naraz? (ok, nie czytalem regulaminu, ale techy druzynowe wiec to samo)

Patrząc na frekwencję na WCG i ESWC mogę sobie tylko wyobrazić, ile będzie walkowerów i na samą myśl o tym odechciewa mi się przerzucania na turniej indywidualny. Niemniej główne założenie turnieju (brak treningu map) ma szansę sprawić, że może jednak nie będzie aż takiej olewki. Może. Z kolei główną zaletą turnieju drużynowego jest to, że jak nie przyjdzie jeden z drugim, to na jego miejsce wskoczą trzeci z czwartym i walkowerów będzie bardzo mało, a problem "ale ja nie trenowałem" nie zaistnieje.

Shadow napisał:
w środę jest liga miszczow, dalbym wtorek/czwartek

W niektóre czwartki gra Premiership, gdzie prawdopodobnie wystąpi US oraz kilku innych polskich graczy, zostają zatem wtorki i ewentualnie piątki.

Shadow napisał:
jeśli masz turniej indywidualny w d*pie, to na bank nie może to być rozkladane na 2 dni. w turnieju druzynowym potrzebujesz: wiecej serwerow i wiecej sedziow, a taki turniej indywidualny już się sprawdzil (zal by slowik)

Może być rozłożony, a nawet musi, bo 8 meczów na raz nie da rady ogarnąć, za mało chętnych do sędziowania. Owszem, turniej indywidualny jest łatwiejszy do zorganizowania, ale, jak już mówiłem, zniechęca mnie perspektywa nieobecności i olewki na lewo i prawo.

Shadow napisał:
propo pierwszej uwagi - zrobić z tego lige indywidualna, dawno czegoś takiego u nas w kraju nie było

Bardzo, BARDZO mi się podoba ten pomysł, ale znowu - frekwencja, no i nie jestem pewien, jak rozpisać taką ligę, bo mecze przecież nie 1v1, tylko większą grupą naraz.

Maciek napisał:
Nie każdemu musi na takim turnieju zależeć, myślę, że w środku tygodnia może być ciężko z zebraniem 4 DOBRYCH graczy do każdego zespołu, żeby to trzymało jakiś poziom

I tak nie będzie trzymało poziomu, skoro mapę poznasz dopiero na rozgrzewce. Smile Od przesiadywania godzinami nad trasami i "trzymania poziomu" jest PL9, ten turniej ma służyć tym, którzy pograliby sobie mecze, ale bez długiego treningu (pamiętam, że np. mor_olo postulował coś w tym kierunku jakiś czas temu). Wspaniała okazja do powrotu paru legend sceny moim zdaniem. Wink

Cappy napisał:
Skrót PSC jest już zajęty przez Polish Skinning Competition, wymyśl inną nazwę

Będzie więc PTSC albo PISC (T - Team, I - Individual). Ciesz się lepiej, że to nie liga, wtedy byłoby PSL i dopiero by się zrobiło nieprzyjemnie! Wink

Shadow napisał:
Wiec tak jak napisalem Skutowi, proponowalbym jakas ankiete

Coś się w tym kierunku zrobi, jak już pisałem na GG. Wink Dobrze by tylko było, jakbym miał jakiś kontakt do tych wszystkich nowych drużyn (staż 1 rok i mniej)...

iam napisał:
Chwilkę się zastanawiając, mogłoby to być w formie sprawdzacza formy drugiego składu, czyli wiecie, w te same dni, co PL, tylko że grają Ci, co nie dostali się do składu na mecz w PL. Ale co ja tam wiem.

Nie znajdziesz aż tylu graczy, by poszli na mecz PL9 ze wszystkimi zakwalifikowanymi do składu i JESZCZE wysłali przynajmniej czwórkę (a i jakiś rezerwowy by się przydał) do tego turnieju. Nie ma już aż tak aktywnych drużyn na scenie, albo jest ich co najwyżej parę.

Shadow napisał:
bez sensu, to jedni czy drudzy? to jest 4v4 a nie 10v10, wiec w jednym skladzie jednej druzyny zagra 4/5 z PL9 - a chec będą mieli na pewno zarowno lepsi i slabsi z danej druzyny, wiec polowa nie będzie miala szansy zagrac, chyba ze np. POL będzie moglo wystawic 3 sklady.

Nie widzę problemu, by jedna drużyna zapisała dwie ekipy. Pamiętajcie, minimum 6 graczy na jeden zapisany zespół, więc nawet XX nie wytrzaśnie zapewne 18 jeszcze grających delikwentów, ale 12-15 może? Niemniej 6 to jest absolutne minimum, w tygodniu zawsze coś komuś wypadnie, ktoś nie przyjdzie itd...

Shadow napisał:
Poza tym, kiedy na naszej scenie był organizowany wiekszt turniej 1v1 inny niz w trybie Cup/rund i w grupach czteroosobowych?

To nie jest do zrobienia w trybie 1v1, pamiętaj, że mecze muszą być rozgrywane jednocześnie.
EDIT: chyba że chodziło ci o 1v1 w sensie, że turniej indywidualny, a nie mecze 1v1, to przepraszam. Smile

Jakub napisał:
skad mozna wiedziec na nieznanej mapie, komu ona jak będzie lezala?
jak w takim wypadku ustawic sklad?

to jest moim zdaniem glowny argument na turniej indiwidualny.

Też nad tym myślałem, ale nie znalazłem sensownego rozwiązania. Zgłaszanie zmian w trakcie rozgrzewki spowoduje zbyt duże zamieszanie. Poza tym myślę, że mapa "podchodzi" lub nie dopiero po wielokrotnym jej przejechaniu, a gdy będzie trzeba ją zapamiętać i rozpracować natychmiast, nie będzie czasu na zastanawianie się i żalenie, czy dana mapa mi się podoba, czy nie. Wink

Poza tym nadal nikt, poza jedną osobą, nie zgłosił się do sędziowania. Nie będzie sędziów, nie będzie turnieju i cała ta dyskusja okaże się bezcelowa.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 07 sierpnia 2010, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Scooter Fox napisał:

Patrząc na frekwencję na WCG i ESWC mogę sobie tylko wyobrazić, ile będzie walkowerów i na samą myśl o tym odechciewa mi się przerzucania na turniej indywidualny. Niemniej główne założenie turnieju (brak treningu map) ma szansę sprawić, że może jednak nie będzie aż takiej olewki. Może. Z kolei główną zaletą turnieju drużynowego jest to, że jak nie przyjdzie jeden z drugim, to na jego miejsce wskoczą trzeci z czwartym i walkowerów będzie bardzo mało, a problem "ale ja nie trenowałem" nie zaistnieje.


O tym już mowilem - "W lidze indywidualnej gra kto chce, w druzynowce jeśli ktos się nie pojawi to zaraz spina, szukanie kolejnych graczy, walkowery itd... w indywidualnej w przypadku czyjejs nieobecnosci gra się po prostu bez tej osoby." - Poza tym, spojrz tylko ile osob bralo udzial w grach typu DualMix czy jakiś tam inny indywidualny organizowany na tmnf.pl - ponad 150 ludzi dwukrotnie było bodajze. Propo wielkich turniejow - spojrz na Acer Challenge - 60 ludzi z calej Europy. Steelseries Playall - prawie 300 w I turze. Wiec zasada prosta - zapisany nie stawia się na mecz - nie ma czekania na niego i cala reszta gra. W taki sposob mozna grać nawet po 20-30 ludzi na serwie, a nie po 8, jakby to było w przypadku turnieju druzynowego.

Cytat:
W niektóre czwartki gra Premiership, gdzie prawdopodobnie wystąpi US oraz kilku innych polskich graczy, zostają zatem wtorki i ewentualnie piątki.
ok, true

Cytat:
Może być rozłożony, a nawet musi, bo 8 meczów na raz nie da rady ogarnąć, za mało chętnych do sędziowania. Owszem, turniej indywidualny jest łatwiejszy do zorganizowania, ale, jak już mówiłem, zniechęca mnie perspektywa nieobecności i olewki na lewo i prawo.
Ci z drugiego dnia musza w takim razie grać na innej trasie.

Cytat:
To nie jest do zrobienia w trybie 1v1, pamiętaj, że mecze muszą być rozgrywane jednocześnie.
EDIT: chyba że chodziło ci o 1v1 w sensie, że turniej indywidualny, a nie mecze 1v1, to przepraszam. Smile


Tja, o indywidualny, pewnie uznalem ze zbyt czesto stosuje to slowo i dalem 1v1:P poza tym dalej napisalem, ze w innym formacie niz grupy czteroosobowe :wink:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
P4G Scooter Fox
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 339
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: 08 sierpnia 2010, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Shadow napisał:
Ci z drugiego dnia musza w takim razie grać na innej trasie.

Oczywista oczywistość, ale chyba zapomniałem o tym wcześniej napisać. Smile

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maślana 9
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 11 Sie 2010
Zakaz pisania
Posty: 4



PostWysłany: 11 sierpnia 2010, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja myślę tak,dobry pomysł,niezły system(4v4),ale rygorystyczne zasady
psują zabawę.
Ocena 8/10 Bardzo Dobry

_________________
Sorki za gniota!!!!!!!!!!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?