Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
PL9 - opinie i pytania
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje » Polish League » Polish League 9
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 23 sierpnia 2010, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A po ch** rezerwa?

@topic, proponuję w trakcie trwania turnieju pozwolić na dopisanie max 3 graczy, na wszystkich turniejach Nadeo trwających 2-3 msc się sprawdza.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P4G Scooter Fox
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 339
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: 23 sierpnia 2010, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Po pierwsze: transfery. Nie widzę w nich nic złego. Boicie się o swoich graczy, że wam uciekną? I tak by uciekli, tylko po prostu nie mogliby grać gdzie indziej w PL9. Jeśli myślicie, że wprowadzenie zakazu transferów sprawi, że gracze zostaną ze swoją przegrywającą ekipą na dobre i na złe do końca PL9, to się mylicie, co pokazało i PL7 (ha ha, III liga), i PL8. Poza tym wątpię, by był z tym wielki problem czy w I, czy w II lidze, bo występować tam będą w znacznej większości drużyny już ustabilizowane, które grały sparingi z lepszymi od siebie i wiedzą, jak to jest przegrać mecz. Jeśli jakaś drużyna rozpada się po paru porażkach w turnieju, to i tak by się rozpadła, po prostu nieco później. Nie ma w tym żadnego szkodliwego działania, jedynie przesuwanie nieuniknionego. Możemy zamrozić sztucznie składy i pozwolić na dopisywanie tylko "bezklanowców", jeśli koniecznie tego chcecie, lecz w ogólnym rozrachunku zmieni to niewiele.

Po drugie: nie widzę nic złego w możliwości wystawiania dwóch składów. Wbrew temu, co pisał Abszt, nikt nie będzie na tyle nierozważny, by osłabiać swój pierwszy skład na rzecz drugiego i narażać się na porażkę z rywalem dobrze przygotowanym i o szerszym, równiejszym składzie. Drugie składy, jeśli już zostaną zapisane, stanowić będą prawdopodobnie rezerwy. Na PL8 XX zapisało takie właśnie rezerwy (+ x3nuna Wink), a ten nie dostał się nawet do II ligi. Obecnie nie jestem nawet pewien, czy ktokolwiek będzie w stanie wystawić dwa aktywne składy, ale jeśli będzie, to zapraszam.

Po trzecie: forma kwalifikacji podana przez Fhrancuza da jeszcze bardziej losowe wyniki niż obecna czasówka - u jednych wszystkim naraz trafi się ładny przejazd, a u innych każdy coś tam popsuje i będzie płacz, że stare kwali było lepsze. Tak naprawdę żadna z tych form nie jest dobra moim zdaniem, ale z dwojga złego zdecydowanie wolę tę obecną.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 23 sierpnia 2010, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Scooter Fox napisał:
Po trzecie: forma kwalifikacji podana przez Fhrancuza da jeszcze bardziej losowe wyniki niż obecna czasówka - u jednych wszystkim naraz trafi się ładny przejazd, a u innych każdy coś tam popsuje i będzie płacz, że stare kwali było lepsze. Tak naprawdę żadna z tych form nie jest dobra moim zdaniem, ale z dwojga złego zdecydowanie wolę tę obecną.


wlasnie stwierdziles ze Cup jest bardziej losowy niz TA... to ja zglaszam propozycje grania calego PL na TA, będzie mniej losowo, bardziej skillowo...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
Memorial
Doświadczony driver


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 126
Skąd: Górny Śląsk

PostWysłany: 23 sierpnia 2010, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Masz racje, to ze team się rozpadnie to tego nie unikniemy, jednak może przynajmniej przez czas trwania turnieju nie będzie trzeba się z tym borykac, a i zapobiegniemy kuszenia graczy i nadmiernej rotacji.
_________________

http://www.esl.eu/pl/player/2212757/
http://www.sk-gaming.com/member/MEMORIAL

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 23 sierpnia 2010, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jak już mają być jakieś roszady w składach to tylko "bezklanowcy" wchodzą w rachubę. Wink
_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@scooter

przeciez cala koncepcja drużyn, teamów nie ma sensu jak w 5 meczowym turnieju teamy będę się zmieniac.
to jest poprostu bzdora i w ogole nie trzeba grać takiego turnieju, jeżeli mozna se zmieniac teamy jak gacie.

teraz jest czas na zmiany, niech zmieniaja ile chca.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Coof
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2557


PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie sądzę, aby ktokolwiek z czołowych zespołów jakąś szopkę urządzał i swoje dobre imię szargał przechodząc na przykład do XX tylko po to, żeby dajmy na to w ostatnim meczu, który będzie rozstrzygającym w walce o n-te miejsce dowalić POL.

A nie, sorry, to możliwy scenariusz.

NIE dla transferów. No może jeden na turniej. Ale ogólnie to jestem przeciw. W STC (przynajmniej kiedyś ;p) zmiany są tylko przed play-offami i jest ok. Tylko tam turniej trwa pierdylion razy dłużej i dużo dobrych graczy kończy grę po fazie grupowej więc w sumie to ma sens. A tu skończą grę na własne życzenie (bo nikt im nie zabroni grać dalej skoro gra każdy do końca) i powinni zadbać o to gdzie będą grali już teraz jeśli im zależy.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 0:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ej coof zrozumialem za 2 razem, już trzeeci raz nie musiales pisać ;P
_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[POL] Coof
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2557


PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 1:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Chciałem się upewnić.

Sorry, zwiecha tmpl i teraz nie mogę skasować tego -.- Diav3l, wiesz co z tym zrobić :*

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Shakur
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 8


PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja jestem na nie z transferami w oryginalnej postaci.

Nie chodzi mi nawet o to, ze jakas drużyna będzie non stop przegrywac i ktos odejdzie gdzies indziej. Bardziej bym się przejmowal ze w lepszych druzynach jest wiecej niz 4 dobrych zawodnikow. Skoro tylko 4 gra w meczu to czemu by ktos z reszty, kto raczej nie zagra w meczu ale jest dostatecznie dobrze wytrenowany nie transferowal się do jakiegoś innego teamu na jedna kolejke by sobie zagrac w meczu ? Skoro trenowal to dlaczego mialby sobie nie zagrac gdzies ? Po kolejce z powrotem wroci do swojego macierzystego klubu - jak dla mnie taka sytuacja jest bezsensu, bo skoro reprezentuje barwy jednego teamu i z nim się zwiazal to nie powinien grać gdzies indziej.

Inna kwestia to jest oddawanie zawodnikow na ost kolejke do innego teamu. Popieram tutaj zdanie przedmowcow ze powinnismy się przed tym zabezpieczyc i ograniczyc mozliwosc transferow do np 3 kolejki wlacznie.

Podsumowujac:

Transfery tak, ale:

- dany zawodnik może przejsc do innego teamu tylko raz
- zmian mozna dokonywac do 3 kolejki wlacznie
- bez limitow co do ilosci transferow

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JarOo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Wrz 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 381

Skąd: Ełk

PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja mam 2 propozycje:
1. Faza Play-off (wiem, że nie wypali) po ligach (4 najlepsze teamy z każdej ligi), nie będzie się nikomu chciało.
2. 5 zawodników w czasówce na TA. 5 zawodników bardziej oddaje siłę drużyny niż 4. A pamiętam jakie było biadolenie rok temu, że mapka na kwali była załatwa, że za krótka, że takie małe różnice. Nie poprostu Polska scena trackmanii bardzo poszła, idzie nadal do przodu(poziom lenistwa też ale btw) przykład PL7 czas między 1 a 30 dedi około 60-90 na PL8 już 30-50 . 8 dedi Polaków na mapie z 2 rundy eliminacyjnej WCG, wyrównane mecze Polskich teamów z czołówką światową na TmT. Powinno jechać 5 na czasówce według mnie. Oczywiście w czasie meczów normalnie po 4.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
[PFD] Ekwador
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 288
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wszyscy o transferach a ja z innej beczki zapytam bo nie wiem czy przespałem informacje czy przeoczyłem : Była lub czy będzie dopiero już jakaś selekcja map i informacje gdzie można posyłać trasy ?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Barthezz
Doświadczony driver


Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Włocławek

PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ekwador napisał:
Wszyscy o transferach a ja z innej beczki zapytam bo nie wiem czy przespałem informacje czy przeoczyłem : Była lub czy będzie dopiero już jakaś selekcja map i informacje gdzie można posyłać trasy ?


trasy były wysyłane w czerwcu o.O

_________________

TMPL.info - mapki by Barthezz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Może zamiast kwali zrobić po prostu tak, że najsłabsza drużyna z I ligi z pl8 spada do II ligi, ost. z II do III ligi?
Nie tyczy się to oczywiście spadku z III ligi, chyba, że powstanie IV liga.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zbakany napisał:
Może zamiast kwali zrobić po prostu tak, że najsłabsza drużyna z I ligi z pl8 spada do II ligi, ost. z II do III ligi?
Nie tyczy się to oczywiście spadku z III ligi, chyba, że powstanie IV liga.


Było to już wiele razy maglowane i nie przeszło. Rok to zbyt duży okres czasu, w którym to powstają nowe teamy, rozpadają się inne, zmieniają kilka razy nazwy itp. Co prawda w nazwie jest 'liga' , ale spadek/awanse tutaj nie mają sensu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zbakany napisał:
Może zamiast kwali zrobić po prostu tak, że najsłabsza drużyna z I ligi z pl8 spada do II ligi, ost. z II do III ligi?
Nie tyczy się to oczywiście spadku z III ligi, chyba, że powstanie IV liga.


dwie druzyny z I ligi PL8 już nie istnieja, w tym wlasnie ostatnia, starczy? nie pierdolcie ludzie...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

damianhhh napisał:
Zbakany napisał:
Może zamiast kwali zrobić po prostu tak, że najsłabsza drużyna z I ligi z pl8 spada do II ligi, ost. z II do III ligi?
Nie tyczy się to oczywiście spadku z III ligi, chyba, że powstanie IV liga.


dwie druzyny z I ligi PL8 już nie istnieja, w tym wlasnie ostatnia, starczy? nie pierdolcie ludzie...


Toż to tylko moja opinia, a Ty do mnie tak niekulturalnie. Very Happy

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
P4G Scooter Fox
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 339
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Shadow napisał:
wlasnie stwierdziles ze Cup jest bardziej losowy niz TA... to ja zglaszam propozycje grania calego PL na TA, będzie mniej losowo, bardziej skillowo...

Nie zanegowałem, bo w Cup o zwycięstwie nie decyduje to, kto w 7 przejazdach ma najlepszy czas, tylko kto jedzie najrówniej. Proponowana przez Fhrancuza formuła będzie przyczyną bardzo niemiłych i niesprawiedliwych niespodzianek. Na jakim meczu cała czwórka dojeżdża naraz z dobrym czasem? Bardzo często jeden lub dwóch graczy o coś zawadza lub musi zwolnić, co na takim kwali okazałoby się zabójcze, jeśli powtórzyłoby się wszystkie 7 razy (co jest bardzo prawdopodobne, jeśli nie na najwyższym szczeblu, to z pewnością w ekipach nie należących do czołówki). Prędzej widziałbym już to jako nakazanie tych 7 przejazdów, potem odliczenie u każdego zawodnika jednego lub dwóch najgorszych czasów, a następnie policzenie z pozostałych średniej. Wolę jednak trzymać się starej, wadliwej, ale sprawdzonej formuły.

O jakichkolwiek play-offach czy zmienianiu struktury głównej części turnieju w ogóle nie ma mowy.

Co do transferów - najpierw część z was twierdzi, że to fatalny pomysł, a potem jednak proponuje pozwolić na zmianę drużyny raz w turnieju? Przecież to prawie to samo... Jak pisałem wcześniej, można zmienić to najwyżej w ten sposób, by na transfer pozwolenie mieli jedynie ci, którzy nie byli do tej pory zapisani nigdzie na PL9. (Prostszymi słowy: bezklanowcy in, nikt out.)

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja proponuję przedłużyć czas kwalifikacji z 10 minut do 15. Nie będzie zgrzytania zębami jak ktos powie, że czasu zabraknie
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 24 sierpnia 2010, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

stys napisał:
Ja proponuję przedłużyć czas kwalifikacji z 10 minut do 15. Nie będzie zgrzytania zębami jak ktos powie, że czasu zabraknie

Jak komuś brakuje czasu w ciagu 5 min a tym bardziej w ciagu 10 to nienadaje się do ligi, trzeba regularnie jeździć (raz na 10min to i tak żal) , no i na meczach jest wiecej stresu, bo każdy wyscig musisz przejechac idealnie ...

_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje » Polish League » Polish League 9 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?