Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Sen jest dla słabych!
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NN~ Pyszo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 412
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29 listopada 2010, 0:22    Temat postu: Sen jest dla słabych! Odpowiedz z cytatem  

Pewnej jesiennej nocy podczas trwania STC7, gdy na serwie zostałem już tylko z Kózą, tenże osobnik stwierdził, iż możemy zrobić sobie wspólne skill movie, właśnie z tego powodu.

A co mi tam pomyślałem, tym bardziej, że skoro zwykle razem po nocach siedzimy, to na pewno łatwo znajdziemy wiele map, na których obaj mamy przyzwoite czasy...

...tja..., szybko okazało się, że jak jeden jeździ, to drugi chyba gada i po przejrzeniu WSZYSTKICH map stc7 i pl9 znaleźliśmy aż 3 (Laughing) mapy, które obaj treniliśmy więcej niż godzinę Happy

Co do filmiku, to chyba na niego zeszło mi najwięcej czasu ze wszystkich jakie robiłem (przynajmniej w przeliczeniu czasu poświęconego na każdą minutę filmiku Razz), łącznie szacuje, że przesiedziałem nad nim min. 30 godzin, w tym jakieś 30 powtórek w MT, niemal 100 warstw w... Sony Vegas (sry Iam, ale względem poprzedniego chyba i tak jest jakiś progres ;p a przynajmniej mam nadzieje Very Happy ) i w ogóle...

...Miłego oglądania! Smile

HD na tmtube (tylko mocne kompy): http://www.tm-tube.com/video/22152/Sen+jest+dla+s%C5%82abych+-+Pyszo+%26amp;+Kozio%C5%82+-+TmNF+skill+movie

Niższa jakość lub HD na Vimeo: http://vimeo.com/17275969

P.S.
Wiem, że wcześnie dosyć, jak na premierę filmiku o takim tytule, ale kozioł się uparł, że koniecznie koło północy... :shock:

_________________
---> http://www.youtube.com/watch?v=2JCkykDCgOw Razz


Ostatnio zmieniony przez NN~ Pyszo dnia 29 listopada 2010, 7:50, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Potman
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Wrz 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 558

Skąd: Przemyśl

PostWysłany: 29 listopada 2010, 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie jestem jakimś znawcą, więc po prostu powiem co myśle i co mi się rzuca w oczy. Początek zajebisty, nie wiem dlaczego skojarzył mi się z Matrixem ;p.
Dalej, nie wiem czy to wina mojego kompa ale strasznie mało było fps-ów, wiem , że to nie jest najważniejsze, jednakże dosyć mocno razi w oczy według mnie. Wiele było takich przejść kamery które wydały mi się "urwane" , nie wiem jak to do końca opisać, po prostu gdy już było jakieś oddalenie na przykład, to zbyt szybko kamera wracała na samochód i było to takie jak już wcześniej wspomniałem "urwane". Muszę się również odrobinke orzyczepić do czcionki która została użyta do pokazania nazw map i czasów, była nieco nieczytelna.

Wydaje się pewnie , że opierdalam Was z góry na dół ale po prostu wiem że wiele osób napisze pewnie w tym temacie że super itd. a Wam pewnie zależy również na krytyce. Film jest naprawdę dobry , nie zaprzecze, jednak chciałem się po prostu skupić na ,według mojej opini, mankamentach

gz 7/10

peace and love
dobranoc

(Dodano 29 listopada 2010, 1:22)
Sry za składnie ale już późno jest i mózg nie pracuje jak trzeba Wink

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NN~ Pyszo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 412
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29 listopada 2010, 1:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

chyba wina kompa ;p któryś raz już odtwarzam i u mnie jest wszystko dobrze - 30fps.

(Dodano 29 listopada 2010, 4:34)
EDIT:

Dla tych którym tnie na tmtube daje link do wersji w formacie wmv:

http://www.speedyshare.com/files/25432881/Sen_jest_dla_s_abych.part1.rar
http://www.speedyshare.com/files/25432924/Sen_jest_dla_s_abych.part2.rar

Wrzucam też właśnie na vimeo, jeśli mi nie zbanują jak na yt, to do rana dam linka do wersji nie-hd. Nie ma sensu oglądać jak komuś tnie, bo filmik jest dosyć dynamiczny i starałem się dopasować przejścia pod muzykę. Jak odpaliłem tmtube na lapku przed chwilą to się przeraziłem Happy

_________________
---> http://www.youtube.com/watch?v=2JCkykDCgOw Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Blade
Doświadczony driver


Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 154
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: 29 listopada 2010, 7:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

wina kompa, mi na vimeo i tmtube tnie ;p chociaż yt ciagnie ładnie ;p

EDIT : wiecej to nie moglo zajmowac(MB)? ;p

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 29 listopada 2010, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Fireblade: projekty zajmują po parędziesiąt gigabajtów przy dłuższych produkcjach Wink

@Pyszo: O Sony Vegas to ja się już wypowiadałem, jak Ci się zachce zmienić upodobania względem programów do obróbki, to wtedy sam zauważysz, jaka przepaść Wink

Świetny pomysł na początek filmu, muzyczka też świetnie na początku, a potem ryki. Rozumiem, że lubisz metal, ale nie pasuje to według mnie do takiego filmiku. Chyba, że chcesz się pobawić, zrobić coś, czego nie było, że nie odrzuci growl widza od ekranu ;p

A muszę powiedzieć, że strasznie ciężko było doczytać czasy i nazwy tras. Nijaka czcionka, kolor jakiś taki... no, ciężko w każdym bądź razie ;p

Ogólnie rzecz ujmując spokojnie 6/10, ale widać, że masz dobre pomysły, niestety SONY VEGAS NIE POZWOLI CI ICH WYKONAĆ! Very Happy

A żeby nie było, że od roku jadę tylko po filmikach, sam nic nie robiąc, to ogłaszam wszem i wobec, że jak tylko dostanę laptopa (w tym tygodniu, oby w końcu...) zabieram się za robienie filmiku ;p

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
NN~ Pyszo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 412
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29 listopada 2010, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Link na vimeo dodany! Smile

Sam jesteś ryki, nawet mojej matce się podoba muzyka Happy serio, a growl'a to nie wiem gdzie się dopatrzyłeś, 30 second to mars, the offspring, sonata arctica to growl?! Happy Chyba, że po piosence Sabatonu na początku wyłączyłeś głos :X Chociaż typowego growla to nawet w niej nie ma Razz

_________________
---> http://www.youtube.com/watch?v=2JCkykDCgOw Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 29 listopada 2010, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie wyłączyłem, nie bój nic ;p Ale miałem takie myśli po Sabbatonie ^^ Po prostu dla mnie metal nie pasuje do takich produkcji, moja opinia i s***dalaj ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 29 listopada 2010, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Hmm może po kolei

Skill
Szczerze powiem że żadnej z tych map nie znam bo techów nie jeżdżę, ale na pi razy oko wygląda to dobrze Razz

MediaTracking
Zdecydowanie zbyt chaotyczne kamery, miejscami dostawałem lekkiego oczopląsu (szczególnie pod Sabaton). I podpisuję się pod Potmanem, urywane kamery również biją w oczy.

Montaż
Tutaj nie było jakichś większych niedoróbek czy zaniedbań, choć ogólnie jestem za schematycznym przejściem charakterystycznym dla danego filmu (vide "Paweł Skill Video", "Baser Skill Reign", "Special Polish League" bądź "Above Average Noobs").

Efekty 2D/3D
Cholernie nieczytelne napisy (poza tymi z intra) nawet w wersji HD, do tego nieco nielogicznie porozmieszczane. Odnośnie efektów jeszcze napiszę conieco poniżej, w notkach ogólnych.

Muzyka
Podciąłbym sobie gałąź na której siedzę, gdybym powiedział że muzyka mi nie pasuje. Lubię te klimaty i tutaj wyrazy uznania dla autora za gust Razz


Ogólnie jednak wieje nudą, oczy bolą, pozostaje niesmak. Stać cię Pyszo na więcej Smile

Zauważam jeszcze jedno - tendencja spadkowa jeśli chodzi o efekty graficzne robione w Sony Vegas czy Adobe After Effects. Po wypaśnym Above Average Noobs ludzie chyba przestraszyli się tak wysokiego poziomu, który ten film reprezentuje, że zamiast nawiązać rywalizację to odwracają kota ogonem i nawołują do upraszczania filmów do anorektycznego pod względem jakości wizualnej poziomu z początków zabawy z filmami na polskiej scenie TM.
Dla tych, co twierdzą że w skill video liczy się tylko skill - do cholery jasnej, ile razy można oglądać to samo? Zmienia się tylko bohater główny i zakręty które pokonuje (ewentualnie muzyka, choć i tu nie zawsze - vide "Done with the Compas" Rise Against, wykorzystane w "John Skill Video" i "Above Average Noobs", oba zresztą wyprodukowane bądź współprodukowane przez szyma). Otoczka wizualna pomaga dodać charakterystycznego posmaku danego filmu (by rozróżnić np. film o Baserze od filmu o Foxym), rozwiewa nieco tę nudę która wieje od czysto skillowego video i po prostu uprzyjemnia oglądanie.

Dlatego apeluję do wszystkich tworzących filmy - nie bójcie się oprawiać swoje dzieła w graficzne dodatki!

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 29 listopada 2010, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Napisy bardziej pasowałyby do filmu historycznego. Muzykę wyłączyłem po minucie - za bardzo uszojebne. Do jazdy i efektów nie mogę się przyczepić - coś się cały czas w tym filmiku dzieje.

Ode mnie 8/10

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
NN~ Pyszo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 412
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29 listopada 2010, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ta tendencja spadkowa to chyba nie do mnie, bo to pierwszy filmik w którym zacząłem próbować robić własne efekty (ogień, znikające auta i takie tam) i przejścia (jak chociażby ekrany latające w powietrzu) zamiast używać gotowców Razz Szkoda, że kilka nieczytelnych napisów bardziej przykuło waszą uwagę Sad

Lexaeus napisał:

Muzyka
Podciąłbym sobie gałąź na której siedzę, gdybym powiedział że muzyka mi nie pasuje. Lubię te klimaty i tutaj wyrazy uznania dla autora za gust Razz


chociaż jeden... ;p

_________________
---> http://www.youtube.com/watch?v=2JCkykDCgOw Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 30 listopada 2010, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pyszo napisał:
Ta tendencja spadkowa to chyba nie do mnie, bo to pierwszy filmik w którym zacząłem próbować robić własne efekty (ogień, znikające auta i takie tam) i przejścia (jak chociażby ekrany latające w powietrzu) zamiast używać gotowców Razz Szkoda, że kilka nieczytelnych napisów bardziej przykuło waszą uwagę Sad

Kilka? Raczej większość ;P A te parę sekund efektów na cały film to trochę mało, nie uważasz?

Acha, jeszcze jedno: jeden efekt, który tutaj zauważyłem, na który czekałem długo i namiętnie i którego sam nie mogłem rozkminić a już chyba wiem jak został zrobiony ;P Chodzi o pojawiającą się trasę na stadionie od lewej do prawej, chociaż wolałbym zrobić to a la retrospekcja (parosekundowy rozbłysk światła w kształcie mapy i z niego wyłaniająca się trasa).

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody » Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?