Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
NBA Basketball
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 24 stycznia 2011, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Kiciak napisał:
oglądam NBA od niedawna więc o historii za bardzo się nie wypowiem;p Lubie LBJ'a, podobało mi się jak grał w Cleveland(miałem kupić koszulkę, na szczęście nie kupiłem bo 3 miechy później byłaby nieaktualna), teraz też gra świetnie i razem z Wadem są w stanie zrobić dużo. Po za nimi cenię bardzo Derona Williamsa i Rajona Rondo. Obaj zajebiście rozgrywają i miło patrzy się na ich grę. No i ofc gogo Gortat, dobrze że zmienił klub przynajmniej więcej gra teraz.


Loffam Cię! Very Happy

Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy znienawidzili LBJ'a. Co to kurna ma być? Odszedł do Miami jak łajdak.. no i? A dla czego odszedł? Bo nie miał z kim grać! No jasna Shaq legenda ale jak na razie to tylko legenda. Mam nadzieję, że zdobędzie ten 5 tytuł z Bostonem o czym w sumie marzę, bo kocham C's od zawsze ^^. Zboczyłem trochę z tematu. Jamison, Mo Wiliams to byli gracze którzy mogli coś zdźiałać. Mogli być doskonałymi pomocnikami jak Scot Pippen dla MJ'a. Jak grali z LBJ to jeszcze nie było za dużo słychać o nich, dopiero później ich kariera potoczyła się praktycznie dosłownie jak kariera Scota!

W ogóle to droga LeBrona była praktycznie identyczna do drogi MJ'a, no ale do tego pamiętnego czasu.

Teraz do rzeczy. LeBron odszedł od Cavs, fani go znienawidzili, mówili, że zdobędą tytuł bez LBJ'a. hahaha. Stat 8-35... Powodzenia życzyć Smile.

Gdy szef cavs'ów powiedział, że LBJ nie ma mentalności zwycięscy, za przeproszeniem pi***olca dostałem. w finale ze spurs cavs przegrali i to gładziutko. No oczywiście jest finał to musi być wygrana. Pojebany tok myślenia... Suprs wtedy było wspaniałe zdobywali tytuły w 1999, 2003 2005 i 2007, jeb*** Lejkersi nie mieli z nimi szans. Kurrr.. znowu zbaczam :e.

Teraz naprawdę do rzeczy ;p

Za czasów LBJ'a cavs po 18 (?) LATACH DOSTALI SIĘ W KOŃCU DO PLAY-OFF!!! i za jego czasów PIERWSZY RAZ DOSZLI DO FINAŁU!! I co powiecie, że to nie jest osiągnięcie? To jest naprawdę dużo, fani cavs są idiotami jak postanowili nienawidzieć LBJ'a. Ci co pozostali dalej za LeBronem to naprawdę mądrzy ludzie, ludzie którzy rozumieją co LeBron zrobił dla cavs, ludzie którzy zrozumieli i życzą dla LeBrona wkońcy tytułu, który jak najbardziej mu się należy.

Ci, którzy są fanami cavs niech zrozumieją co LBJ zrobił dla was, bo to naprawdę dużo nie sądzicie? Ja osobiście śmieję się z kolegi, który kupił koszulkę LBJ'a z MHeat po to by ją spalić... A jeszcze 2 miesiące przed spaleniem pokój był obwiszony plakatami z Lebronem..

Jeżeli ktoś sądzi, że LeBron to zwykły cham, to niech popatrzy na siebie i zastanowi się nad sobą kto tu jest większym chamem...Bo LeBron chciał dla Cavs najlepiej jak tylko mógł, ale cała drużyna, szefostwo nie zrozumiało, że to jest niepowtarzalna szansa dla cavs aby z tym graczem mogli osiągnąć coś więcej niż tytuł, mogli osiągnąć uwielbianie przez ludzi, naśladowanie ich, mogli by być tak znani na całym świecie jak te pierdolone Lakers, Boston. Po za tym gadanie, że LBJ już nie będzie drugim Michaelem Jordanem to kupa bzdur, słowa nienawiści. Czy każda droga na szczyt musi wyglądać tak jak droga MJ'a? czy każdy krok musi być wykonany tak samo jak krok MJ'a? Błagam zastanówcie się nad tym.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 24 stycznia 2011, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

O w końcu ktoś wpadł na pomysł topicu o NBA. Smile Ulubiony gracz to oczywiście LeBron James, jeszcze pamiętam jak ciągnął Cavaliersów i prawie sam w pojedynkę by wygrał mistrza. Lubię też Griffina, coś mi się widzi, że to biały Jordan będzie ^^
Co do drużyn nie mam jednej ulubionej, ale nie cierpię Jeziorowców. Gdy widzę napis LA Lakers to aż mi niedobrze ;p
A najciekawszym graczem NBA jest(był?) Shaq, jego wypowiedzi do dziś są epickie. Smile

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Majkel
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 07 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1302



PostWysłany: 24 stycznia 2011, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

LeBrona nie lubilem nigdy, znaczy oczywiście efektowny jest czasem nawet zdarzy się ze efektywny, ale nic poza tym.
LeBron jako drugi MJ -> ludziom nie chodzi o to ze James nie robi czegoś dokładnie tak jak Michael, tylko o to ze to lider jest pierwszy i wokol niego kreuje się druzyne Smile
LeBron jako wybawca Cavs -> Fakt, dzięki niemu drużyna coś osiagnela, ale gadanie ze "PO OSIEMNASTU LATACH" blablabla to nic nei znaczy. Bardziej podobalo mi się podniesienie się Bostonu ktore w jednym roku było najgorsza drużyna NBA a w nastepnym już ładnie grala w playoffach. NBA jest na tyle dynamiczne (dzięki cudownym salary cup i inne takie) ze playoffy po 18latach to nie znaczy to samo co zdobycie majstra przez Lecha Poznan (bo w polskiej lidze druzyne buduje się latami) po 17latach Wink

ale nie lubie tego ciaglego gadania o Jamesie, bo meczów mnie ta osoba szczerze mowiac. Uwielbiam styl gry Wade, w ogole jego dynamike i ruch.

Widze Wally ze ktos tu się zna na NBA wiecej od reszty Very Happy
Wypowiedzi LBJ o zmniejszeniu ligi nie slyszalem, ale to zdecydowanie zly pomysl. Poza tym rozwarstwienie tej ligi wg mnie wcale nie jest duze, zawsze będą lepsi i gorsi, choć jeśli salary cup pozwala by w jednej druzynie grali Wade LeBron i Bosh z solidnym zapleczem to coś tu jest nei tak (tak, wiem, zgodzili się na zmniejszenie poziomu zarobkow, ale to nie jest jakiś super wielki procent)

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 24 stycznia 2011, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

W odejściu LeBrona z Cleveland najbardziej mi się podobało, że któryś tam inny gracz Cavs przestał widzieć sens kariery w NBA i rozważał jej zakończenie Very Happy No i reakcja na takie myśli innego gracza http://bi.gazeta.pl/im/0/8414/z8414170O.jpg Very Happy Popłakałam się ze śmiechu wtedy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 24 stycznia 2011, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ej właśnie, ja się nie znam na NBA, możecie mi łopatologicznie wyjaśnić dlaczego tworzenie tercetów typu LBJ Wade Bosh miałoby być zakazane przez przepisy?
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 24 stycznia 2011, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Z tego co czytałem ma właśnie poswstac taki trend, że mają być zlikwidowane big three, a także ma być coś takiego, że w jednym zespole może być tylko 3 all starsów Smile Więc rozgrywki będą naprawdę wyrównane. Nie będzie już Lakers istniało, choć w sumie jak Kobe zakończy kariere to Lakers będą na poziomie średniaka Smile. Ale mniejsza o to. C's które UWIELBIAM Very Happy też na tym straci przecież tam jest big three +1 i 6 all starsów?. Gdyby tak było to prawdopodobnie faworytami było by NOH, gdyż to jest zespół kupiony przez NBA więc to wielki plus dla tego zespołu Smile


BEAT LA GO GREEN!

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 24 stycznia 2011, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

stys napisał:
Z tego co czytałem ma właśnie poswstac taki trend, że mają być zlikwidowane big three, a także ma być coś takiego, że w jednym zespole może być tylko 3 all starsów Smile Więc rozgrywki będą naprawdę wyrównane. Nie będzie już Lakers istniało, choć w sumie jak Kobe zakończy kariere to Lakers będą na poziomie średniaka Smile. Ale mniejsza o to. C's które UWIELBIAM Very Happy też na tym straci przecież tam jest big three +1 i 6 all starsów?. Gdyby tak było to prawdopodobnie faworytami było by NOH, gdyż to jest zespół kupiony przez NBA więc to wielki plus dla tego zespołu Smile


Kod:
ej właśnie, ja się nie znam na NBA, możecie mi łopatologicznie wyjaśnić dlaczego tworzenie tercetów typu LBJ Wade Bosh miałoby być zakazane przez przepisy?


To dla tego aby liga była wyrównana i koszty były równe Smile tak przeczytałem i raczej to jest prawda jak nie to poprawcie Wink

BEAT LA GO GREEN!
Cytat:

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Majkel
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 07 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1302



PostWysłany: 24 stycznia 2011, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

1. all stars to w wolnym tlumaczeniu wszystkie gwiazdy, i strasznie razi uzywanie zwrotu all star jako gwiazda - gwiazda to jest star albo jakiś major player.
2. nie ma czegoś takiego jak ZAKAZANIE wielkich tercetow czy OGRANICZENIE "all starsów" w druzynie, bo nikt nie ma uprawnien by oceniac kto jest "all starsem" kto "jedna trzecia potencjalnego wielkiego tercetu".

Klasa zawodnika w NBA jest wyznaczana przez jego zarobki - salary cup ogranicza pieniadze ktore drużyna może przeznaczyc na zakup i oplacanie zawodnikow (plus mozna handflowac draftami etc) i chodzi o zmniejszenie mozliwej do wykorzystania puli, zeby nikogo nei było stac na zatrudnienie trzech liderow zespolu
mua ide na fakty

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 29 stycznia 2011, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jutro o 21.30 czasu polskiego odbędzie się mecz naprawdę na szczytowym poziomie... Boston podejmie Lakers... kto chętny oglądac. wczesnie jest ten mecz więc śmieło ;]
BEAT LA! GO GREEN! kurfa

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 29 stycznia 2011, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Majkel napisał:

Klasa zawodnika w NBA jest wyznaczana przez jego zarobki - salary cup ogranicza pieniadze ktore drużyna może przeznaczyc na zakup i oplacanie zawodnikow (plus mozna handflowac draftami etc) i chodzi o zmniejszenie mozliwej do wykorzystania puli, zeby nikogo nei było stac na zatrudnienie trzech liderow zespolu
mua ide na fakty


Ja pierdziele. Czy amerykanie mogą mieć chociaż w jednej grze przepisy, których używa się w Europie Question Jakieś drafty, salary cup. A futbol amerykański i baseball to w ogóle ogień.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 29 stycznia 2011, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

w ogóle to gra w USA wygląda zupełnie inaczej patrząc pod styl gry i tak jak napisałeś przepisy... Wiecie czemu w europie rozgrywający ustawiają się tyłem do kosza, a w NBA nie? To proste, a nawet banalne Smile z tyłu nie wolno zabrać piłki, co w NBA jest jak najbardziej dozwolone Smile.


Jeszcze jeden przykład.

Dwóch europejskich sędziów oglądało mecz NBA bodajże Denver na New Orleans. Ich zadaniem było wypatrzenie wszystkich błędów jakich dokonali gracze. Dla amerykańskich sędziów wyszło że gracze zaliczyli
-tylko 14 fauli, z tego 3 w ofensywie
-4 błędy kozłowania, i 3 błędy kroków
Europejscy sędziowie dostrzegli:
-21 Fauli, z tego 7 w ofensywie
-11! błedów kozłowani i 17 błędów kroków.

To więc oznacza, że gra w NBA jest o wiele łagodniejsza dla graczy pod względem gry. Czy jakoś tak xd

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cezar
Pedo


Dołączył: 23 Cze 2009
Ostrzeżeń: 2
Posty: 1277

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29 stycznia 2011, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zbakany napisał:
Majkel napisał:

Klasa zawodnika w NBA jest wyznaczana przez jego zarobki - salary cup ogranicza pieniadze ktore drużyna może przeznaczyc na zakup i oplacanie zawodnikow[...]

Ja pierdziele. Czy amerykanie mogą mieć chociaż w jednej grze przepisy, których używa się w Europie Question Jakieś drafty, salary cup. A futbol amerykański i baseball to w ogóle ogień.

Dzięki temu tam nie ma zespołów takich jak w europie Barca czy Real,czyli: nakupować gwiazd a na pewno wygramy(tak wiem Barca ma paru wychowanków ale też sporo kupiła)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 29 stycznia 2011, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Styś, tak samo jak jest w piłce nożnej między Hiszpanią a Anglią - na więcej pozwalają, by lepiej się oglądało, przynajmniej takie moje zdanie. A to, co Gortat teraz pokazuje, to jakby wreszcie faktycznie znalazł swoje miejsce na parkiecie - ostatnie 4 mecze, które miałem okazję oglądać to na serio wiążę z nim wielkie nadzieje, że jednak zaistnieje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 30 stycznia 2011, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ej, co ten nasz Marcin zrobił? Very Happy Nasz Marcin był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny, która ma w składzie kilku topowych emerytów (Hill, Carter, Nash) i to przeciwko Celtom Very Happy I to jeszcze rzucił sobie za 3 ;D Rozkręca się chłopak, a to fajnie akurat. Trochę nie miał szans wcześniej przy Howardzie, więc dobrze dla niego, że zmienił klub Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 30 stycznia 2011, 1:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No jeśli trener daje mu wolną rękę przy zagraniach to dobrze, przecież nie gadam, że źle :p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 30 stycznia 2011, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cezar napisał:
Zbakany napisał:
Majkel napisał:

Klasa zawodnika w NBA jest wyznaczana przez jego zarobki - salary cup ogranicza pieniadze ktore drużyna może przeznaczyc na zakup i oplacanie zawodnikow[...]

Ja pierdziele. Czy amerykanie mogą mieć chociaż w jednej grze przepisy, których używa się w Europie Question Jakieś drafty, salary cup. A futbol amerykański i baseball to w ogóle ogień.

Dzięki temu tam nie ma zespołów takich jak w europie Barca czy Real,czyli: nakupować gwiazd a na pewno wygramy(tak wiem Barca ma paru wychowanków ale też sporo kupiła)


Ale mi nie chodzi o to, że tworzą się dream teamy, tylko o przepisy i zasady gry, które są obłędne Very Happy

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 30 stycznia 2011, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No ale Marcin pokazał pazur ^^ najlepsze było jak Gortat bronił frye'a Very Happy wyskoczył do C's, trochę s,iesznie to wyglądało ale w końcu pokazał, że się nie boi, bo szczerze to jeszcze nie widziałem gortata w jakimś konflikcie Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 30 stycznia 2011, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zaczne tez od radosci z tego co pokazuje MG Smile

Dalej co do przepisow w NBA - sa duuuuuzo lepsze, i nie powinno być tak, ze to USA powinna się dostosowac do nas. Koszykowka w Europie jest miliard razy gorsza. Nie zmieni tego zadna Euroliga ani ostatnie zmiany przepisow. W USA potrafia docenic show, i nie gwizdna jak ktos zrobil 3 kroki sam na sam z koszem, zeby ładnie zaladowac pilke.
A Drafty i Salary !CAP! to jest mądrość tej ligi. Europa powinna się wiele uczyc, a nie brane sa kredyty na zakup zawodnikow, ktorzy maja przyniesc niby takie zyski, a kiedy patrzy się na roczne raporty, to 90% zespolow na minus z czolowki...

A co do LAL-BOS to z tego co widze, to nie ma tego k**wa na C+... To jest wielkie niedopatrzenie... Pokazuja tez swietny mecz OKC-MIA, ale to nie to samo co przedsmak finalow... ;p

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 30 stycznia 2011, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wally napisał:
A co do LAL-BOS to z tego co widze, to nie ma tego kur** na C+... To jest wielkie niedopatrzenie...

no wlasnie mnie to zabolalo strasznie ;/ chetnie zobaczylbym jak Rondo i spolka rozdupczaja LA

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 30 stycznia 2011, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nosz k**wa mać co za pizdy pierdolone :E Nie będzie polskiego komentarza :E

Ale choy ESPN mam Very Happy może tam będzie Very Happy

Co do draftu to w europie powinno być to samo...
Draft to swietna rzecz.... Gdyby nie draft to taki Kobe został wybrany numerek niżej to mogl chyba już być w Bostonie Shocked (chyba, bo nie pamietam za dobrze Smile) gdyby nie draft to LeBron by mial już tytuł.. choć to zależy oczywiście od druzyny.

W następnym sezonie z numerem pierwszym w drafcie dojdzie zapewnie Kim Terryball, świetny gracz, nets będzie mialo z niego pożytek jak oczywiście podejmie się draftu...
Po tym sezonie co jest i jeszcze jednym pierwszego pika będą mieli zapewne cavs Very Happy A miałem taki sen, że menager cavs gadał z LeBronem aby doszedł do miami a po następnym sezonie wrocił do cavs. wtedy mieli by LBJ'a i kogoś z 1 w drafcie Very Happy sen wspaniały lecz niemożliwy.

Sprawdz ktoś czy na ESPN jest mecz.

Jak nie to net zostale :E


147 post= max break w snookerze Very Happy

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Następny
Strona 2 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?