Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
NBA Basketball
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 27 lutego 2012, 5:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Szkoda, że do 2 połowy meczu nie było w ogóle obrony...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 07 marca 2012, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wracajac do dyskusji na temat game-winnerow i "zajebistosci" Duranta. Znalazlem dane z ostatnich 5 sekund meczu w ktorym pod uwagę brane sa rzuty oddane w tym czasie mogace zapewnic remis lub zwyciestwo.
http://blogimages.thescore.com/tbj/files/2012/03/120305-clutchshooting.jpg

Niestety nie mam danych od kiedy do kiedy dokładnie ta stata obowiazuje ale obstawiam po ilosciach, ze od poczatku poprzedniego sezonu do niedawna.

A tutaj jeszcze ciekawsza statystyka:
Trailing by one or two points, or tied, in the final 24 seconds of regular-season and playoff games since 1996-97, with a minimum of 30 shots. From Alok Pattani of ESPN Stats & Information.
http://espn.go.com/blog/truehoop/post/_/id/24200/the-truth-about-kobe-bryant-in-crunch-time

No i mam nadzieje, ze to najlepsza odpowiedz na takie jaranie się tym co chce promowac NBA. Bo to już pojecie przechodzi jak
"Podobnego zdania zdają się być GMowie drużyn NBA, którzy w tym roku po raz kolejny wybrali lidera Lakers jako najbardziej godnego zaufania w ostatnich sekundach zaciętego meczu, podczas gdy Lebron James nie dostał w tej kategorii żadnego (!) głosu. Najbardziej przeceniany w tym względzie wydaje się być Kevin Durant, który otrzymał aż 30,8% głosów, a trafił tylko 3 na 23 podobnych rzutów (tabela powyżej)."

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 09 kwietnia 2012, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Coś cicho ostatnio się zrobiło. Powoli zaczynają się Play-offs, jak sądzicie kto będzie 1 na wschodzie i zachodzie i jaki mogą być potyczki w pierwszej rundzie?

Btw. Jeszcze apropo NBA 2K12. Mam taki problem iż gra cie przycina dosłowinie 2 razy po rozpoczęciu akcji. Przed formatem komputera było wszystko dobrze, po formacie płynność gry zrobiła się lepsza, ale się gra przycina tak na sekudnę i to dwa razy. Jest to dosć denerwujące. Wiecie, co może być tego problemem?

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 09 kwietnia 2012, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie mam pojęcia odnośnie Twojego problemu Styś, więc milczę ;p

@topic: Obstawiam, że seria 11 zwycięstw San Antonio zaraz się skończy, więc OKC na czele Zachodu, zaraz za nimi SA. Co do Wschodu, chciałbym, by pierwsze miejsce przypadło Miami, ale chyba 3 W są nie do odrobienia, więc realnie patrząc chyba Chicago będzie pierwsze Wink

Mam również nadzieję, że jednak PHX dadzą radę wejść do playoffów, bo należy im się - grają z pewnością ładniej niż chociażby Dallas w tym roku Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 10 kwietnia 2012, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

OKC zachod, CHI wschod wygraja konferencje. Suns maja trudny kluczowy tydzien na wyjezdzie. jak wygraja 3 mecze to awansuja do PO już bankowo.
Jak się teraz okazuje, Dallas moga jako mistrzowie się nie zakwalifikowac. Houston było bez Lowry'ego i mieli swietny bilans. Nie potrzebuja dobrej gry graczy waznych w poprzednich sezonach, bo znajduja się inni. Lowry ? no problem, jest Dragic. A co z Martinem? Courtney Lee jest. Najwiekszy atut - gra zespolowa, a problem - Inside Defense.
Mam nadzieje, ze Philly się przebudzi. Oni moga poskromic faworytow bedac w formie zwlaszcza z poczatku sezonu.
Na wschodzie jako najwieksza niespodzianke obstawie Boston. w marcu byli kandydatami do wypadniecia poza PO. Mieli owszem dobra serie, ale 7 miejsce i na dodatek rozpedzonych NYK oraz Milwaukee po transferach. A teraz musze bic się w piers - Bradley okazal się tym, czego C's potrzebowali. Jak widzialem go zastepujacego Rondo na PG - był bardzo slaby. w 40min zdobywac 2pkt, 5as nie oddajac rzutow - kompletny brak zagrozenia w ataku. Jednak czas pokazal, ze bedac lockdown defenderem pozycji 1-3 do tego zaczal funkcjonowac w ataku. A celtics tym samym awansowali na pierwsze miejsce w defensive rating.
Ja tam będę kibicowal Niedzwiadkom na Zachodzie, a na wschodzie chyba lubie polowe drużyn ktore awansuja Razz

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 17 kwietnia 2012, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No to się trochę tego nie spodziewałem Smile PHX w tym momencie grają w PO, Od All Stars Weekend grają prawie tak samo dobrze Jak Boston Celtics, ale różnica i tak jest ogromna, bo doświadczony Bosotn przerasta " Phoenix Nashers" Smile Moim zdaniem Finał wschodu będzie Miami/New York vs Boston, gdyby patrzeć na statystyki to Boston powinien zdobyć mistrzostwo, gdyż po meczach All Stars jak mieli skutecznośc wygranych powyżej 0.700 to zdobywali mistrzostwo. Lecz tutaj już nie patrze na statystyki, widać jak teraz C's grają i jest to zdumiewające, przebudził się Bass, KG, czekam jeszcze na Sugar Ray'a, bo do the truth nie mogę się przyczepić nawet gdybym chciał, bo gra fantastycznie, a nawet jak psuje przez cały mecz, to końcówki należą do niego, (drugi Kobe), no i RR... Gra kosmiczny sezon chyba już 6 triple double i te jego td gdy miał 21 asyst, 18 zbiórek i 17 pkt, woooow. Szkoda mi trche tego, że przypuśćmy w Finale spotkają się z Lakers, to przewaga podkoszowych będzie ogromna, bo Pau będzie jeszcze ogarnięty przez Kevina, ale co będzie z Andrew Bynum'em? Wątpie aby Stiemsa go upilnował.. Sessions będzie karcony przez Rajona, do momentu tylko, bo już Kobe nie da mu nawet piłki. Jak to kiedyś ktoś ładnie powiedział " Play Offs mają swoje prawa" będzie tutaj grać doświadczenie, a nie młodość, potrzeba kogoś kto potrafi podnieść drużyne i jeszcze wygrać.

A drugą rzeczą jaka mnie zszokowała, to był występ LeBrona w IV kwarcie... Pokazał, kto tutaj jest najlepszy, gra sezon prawdopodobnie najlepszy w swojej karierze, a taki mecz jak tej nocy zagrał z NJN uskrzydi go niesamowicie, powoli można się odzwyczaić od ksywki "Mr fourth Quarter" gdyż 17 pkt jest wyrównaniem rekordu J.R Smitha? Jak LeBron będzie grał tak wspaniale jak w meczów z Nets, mogę być spokojny o to, że gdy dojdą do finału nba, rozgromią każdego przeciwnika.

Nie wiem czy zauważyliście, ale LeBron gra znacznie lepiej, gdy Wade nie gra. Dziwne, może to jeszcze przyzwyczajenie z Cavs, że jest jednym liderem i gra mu się o wiele lepiej. Ale i tak LeBron, to nie ejst ten LeBron z Cavs. Gra już dla zespołu nie dla siebie, statystyki mówią wszystko. Średnio oddawać 18,5 rzutu na mecz, to na gwiazde takiego pokroju to jest baaaardzo mało.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 18 kwietnia 2012, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jejuuu jak ja bym chciała, aby Suns w tej końcówce poradzili sobie lepiej niż Rockets i Jazz. Co prawda nie wróżę dalszej kariery niż I runda, ale nawet ta pierwsza runda jest ok. Co do LeBrona - tak to już jest, że jak jest wielu liderów, to się to liderowanie bardziej rozmywa. Tak już jest - w meczu jest ograniczona ilość rzutów i muszą się chłopaki dzielić. Jak z trójki James-Wade-Bosh nie gra albo LeBron, albo Wade, to Bosh też zaczyna mieć lepsze statsy Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 20 kwietnia 2012, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

PS: Od dzisiaj do 22 NBATV jest za free
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 27 kwietnia 2012, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Seraphim
V.I.P.


Dołączył: 28 Maj 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 847



PostWysłany: 27 kwietnia 2012, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

szybkie pytanie: Czemu Boston jest na 4. miejscu, mimo że Atlanta (5.) ma lepszy bilans wygranych meczów do przegranych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
TRZ3CI
Pirat drogowy


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 824
Skąd: WUWUA

PostWysłany: 27 kwietnia 2012, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Taki wsad na szybko Wink
&feature=b-aso

_________________

upload

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 27 kwietnia 2012, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Seraphim napisał:
szybkie pytanie: Czemu Boston jest na 4. miejscu, mimo że Atlanta (5.) ma lepszy bilans wygranych meczów do przegranych?


Boston wygral dywizje atlantycka. zwyciezcy dywizji maja gwarantowane rozstawienie w top4 konferencji. przewage parkietu będzie miala atlanta bo to ona miala lepszy bilans.
Tutaj to w sumie lepiej rozwiazane niz w nhl gdzie wygrywajac dywizje masz miejsce w top3 i tak oto każdy chciał być na wschodzie na #6 miejscu, bo trafial na Florida Panthers z bilansem ledwo dajacym play-offs.

Fajne pary nam się w nba utworzyly. O ile na wschodzie mozna jeszcze obstawiac pewne wyniki i drabinke, to na zachodzie każda seria może się zakończyć roznie. Chyba Denver sa na straconej pozycji ze wzgledu na ich straty pod koszami oraz styl gry przez który mozna wygrac z każdym, ale chyba nie az 4 mecze z 7. choć trzymam za nich kciuki bo to jedna z fajniej dla oka grajacych drużyn.

Jakie wasze typy na finaly konferencji?

U mnie mimo wszystko Memphis-Lakers oraz Bulls-Heat.

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 27 kwietnia 2012, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

moje typy:
SAS-OKC
BOS-MIA

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 27 kwietnia 2012, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

MEM/LAC vs OKC - bo Clippersi bez doświadczenia po 6 latach dotarli do playoff i mogą tam namieszać, jakieś takie przeczucie. OKC - no bo nie widzę Spursów w post-season jako mocnych rywali dla kogokolwiek ;]

CHI - MIA - Celtics mieli słaby sezon, więc nie daję im szans na ugranie czegoś

Finał to już raczej OKC z Zachodu, nie wiem, kto wygra potyczkę Bulls vs Miami Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 27 kwietnia 2012, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

LAC to taka spora zagadka. Maja mizerna obrone, nie zmienia tego przechwyty CP3 ani bloki. Z kolei atak wydaje się niezly. A jak tylko pamietam CP3 w playoffs to on robi kurewsko duza roznice. Zajebista para PO ale będę kibicowal misiom. Wydaje mi się, ze oni maja najlepsze odpowiedzi na SAS oraz na OKC w postaci kapitalnych obroncow obwodowych. Jednak MEM z LAL maja już imo male szanse. I to w tym sporcie jest zajebiste
_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 27 kwietnia 2012, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

C"s vs NYK/Heat czyli pierwsza runda wyłoni finaliste.
OKC vs Spurs innego wyjścia nie ma

a co do tego co apisał iam.. Boston gra słaby sezon? od meczu gwiazd w orlandu mają chyba powyżej 0.700 skuteczności wygranych meczów, więc teorytycznie oznacza to, że powinni wygrać mistrzostwo( gdyby statystyki nie kłamały)
a Tutaj prosto z enbiej.pl rozkład meczów
Konferencja Wschodnia

(1) Chicago Bulls – (Cool Philadelphia 76ers – sobota, godz. 19.00

Następne mecze: 28.04, 1.05, 4.05, 6.05 i 8.05, 10.05, 12.05.

(2) Miami Heat – (7) New York Knicks – sobota, godz. 21.30.

Następne mecze: 28.04, 30.04, 3.05, 6.05 i 9.05, 11.05, 13.05

(3) Indiana Pacers – (6) Orlando Magic – z soboty na niedzielę, godz. 1.00.

Następne mecze: 28.04, 30.04, 2.05, 5.05 i 8.05, 11.05, 13.05

(4) Atlanta Hawks – (5) Boston Celtics – z niedzieli na poniedziałek, godz. 1.00.

Następne mecze: 29.04, 1.05, 4.05, 6.05 i 8.05, 10.05, 12.05.

Konferencja Zachodnia:

(1) San Antonio Spurs – (Cool Utah Jazz - niedziela, godz. 19:00.

Następne mecze: 29.04, 2.05, 5.05, 7.05, i 9.05, 11.05, 13.05

(2) Oklahoma City Thunder – (7) Dallas Mavericks – z soboty na niedzielę, godz. 3.30.

Następne mecze: 28.04, 30.04, 3.05, 5.05 i 7.05, 10.05, 12.05.

(3) Los Angeles Lakers – (6) Denver Nuggets – niedziela, godz. 21.30.

Następne mecze: 29.04, 1.05, 4.05, 6.05 i 8.05, 10.05, 12.05.

(4) Memphis Grizzlies – (5) Los Angeles Clippers – z niedzieli na poniedziałek, godz. 3.30.

Następne mecze: 29.04, 2.05, 5.05, 7.05 i 9.05, 11.05, 13.05.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jeffrey
Team Poland


Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 137


PostWysłany: 29 kwietnia 2012, 6:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

KD znowu to zrobił <3. Czy mi się wydaje, czy ktoś tu kiedyś pisał, że on nie jest clutch? ;D

Rose sobie dzisiaj rozjebał ACL i będzie dobrze jak wróci na początek przyszłego sezonu. Cieszy mnie to w ch**, bo automatycznie otwiera się szansa dla Celtics na coś więcej niż 2ga runda Wink

Knicks znowu się skompromitowali, po kontuzji Shumperta (też ACL) zastanawiam się czy urwą chociaż jeden mecz Heat, którzy w tej chwili są pewniakiem do finałów. Chociaż Mike Woodson nie jest Mike'm D'Antoni'm i może coś wykombinuje, np. zrobi to co dawno już powinien zrobić, czyli wypierdoli z pierwszej piątki Amar'e i przesunie Melo na czwórkę.

Jeśli chodzi o zachód, to idę o zakład, że to Spurs zagrają w finałach. Wystarczy tylko, że ominą ich kontuzje, a Pop drugi raz nie pozwoli spierdolić sprawy tak jak rok temu. Jestem w 90% pewny, że wygrają konferencję głównie dlatego, że mają patent na OKC jak nikt inny w tej lidze. No chyba, że KD, Russell i Brodacz naprawdę będą w playoff-mode. Trudny match-up może być jeszcze z Misiami, ale w tych z kolei wątpię, że wgl przejdą CP3 i LAC.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 29 kwietnia 2012, 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

oo tak Miami już pewniak jest. Szczerze to nie ma już nad tym co rozkminiać, a tak po za tym to czuje, że to będzie zdecydowanie rok LeBrona Smile.
Może philla nie jest aż tak mocna na zespół z Chicago, ale mogą troszkę im zabrać troszku siły, może G7?

A na zachód to myślę, że Spurs jednak będzie. Oglądałem mecz OKC dzisiaj i jakoś mnie nie przekonali, Westbrook będzie cieniem gdy go przykryje jakiś porządny(młody) obrońca, a KD wiem, że jest zajebisty, ale sam nie udźwignie ciężaru w dalszej części PO. A mavs to jednak doświadczone dziadki są Very Happy Oni też będą walczyć z OKC, łatwo im nie będzie Smile


BTW. Lakers dzisiaj po d*pie?

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 29 kwietnia 2012, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Spokojnie, nie przekreslajmy nikogo, to seria. Miami w playoffs zwykle gromi u siebie zwlaszcza we wczesnych rundach. NYK maja mizerne szanse, aby przejsc, ale nie widzielismy zbyt wielu pozytywow z ich strony w pierwszym meczu. A szanse na 4 tak mizerne mecze pod rzad sa dosc male, choć sa.

Cytat:
KD znowu to zrobił <3. Czy mi się wydaje, czy ktoś tu kiedyś pisał, że on nie jest clutch? ;D


To ja pisalem i prawdopodobnie mialem racje. W tym sezonie musze przyznac, ze poprawil swoje osiagniecia w clutch. Lepsza skutecznosc, wieksza pewność (41% FG, 35%3PT). Sa gracze z lepsza skutecznoscia, ale rankingi clutch uwzgledniaja zdobycze punktowe per48mins w clutch time - zawodnicy oddajacy czesciej rzuty w tym czasie ma wieksze szanse na bycie wysoko. Po przeanalizowaniu wszystkich statystyk za sezon stwierdzic mozna, ze jest aktualnie dobrym clutch playerem. Ale po pierwszym gamewinnerze w sezonie nie mozna było się tak jarac po poprzednich chujowych lub przecietnych sezonach. Mozna wiec sobie darowac "cisniecie" po osobach, ktore 2 lata temu mowily, ze cleveland jest dobre, albo clippers jest slabe.

(Metta World) Peace ;p

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 06 Maj 2012, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zaczyna się mecz najważniejszy dla Bulls, ktoś zamierza oglądać?
No i o 21:30 mecz najważniejszy o honor dla NYK, wygrać ostatnio w 2001 roku w PO...

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Następny
Strona 25 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?