Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Turniej mapperski serwera tmpl.info
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zame
Jeździ konno


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 80
Skąd: Podlasie

PostWysłany: 25 kwietnia 2011, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Będzie następna edycja turnieju? Jeśli tak to kiedy? Razz
_________________
- A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 25 kwietnia 2011, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Myślę, że przy jakiejś podobnej okazji tak, ale jak już to nie w tej formie oceniania map. Ten system opiera się na założeniu, że gracze grają i oceniają, niestety założenie to nie zawsze ma pokrycie w rzeczywistości.

PS Następny map contest pewnie będzie wraz ze startem PL10 Smile

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mscici3l
Jeździ konno


Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: okolice Płocka

PostWysłany: 25 kwietnia 2011, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No to szczerze powiem że mnie zaskoczliście. :shock:
Dzięki wszystkim za głosy, ale chciałbym poruszyć ważny temat, który już wielokrotnie był wałkowany, ale nie widać efektów.
Chodzi mi o tematy z trasami nowych osób. Jest bardzo małe zainteresowanie trasami nieznanych osób. Choć gram już prawie 2 lata to pewnie rzadko kto widział moje trasy choć starałem się zareklamować jak tylko można. Wiem że wiele osób ma nastawienie "jak umie to się przebije" ale na dłuższą metę to liczba mapperów będzie spadać przez to. Większość nowych graczy się zniechęca, bo na przykład nie otrzymali odpowiedzi w swoim temacie. No bo po co ktoś z doświadczeniem ma mu pomóc, niech sam się nauczy, nie? Nie wiem co tu jeszcze pisać, ale nie dzieje się zbyt dobrze. Liczę na większe zainteresowanie trasami nowych osób i przemyślenie to.
Wiem, że to nie odpowiedni temat, sorry za spam...

Login: mscici3l
W końcu może siędorzuce do jakiegoś konkursidła. :wink:

_________________

Mściciel`s tracks

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 25 kwietnia 2011, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wysłane Smile
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cobham
Gangsta Mapper


Dołączył: 12 Lis 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 546

Skąd: Poznań

PostWysłany: 25 kwietnia 2011, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Gratulacje TOP3 !!

Musze wtrącić swoje 3 grosze...
mscici3l napisał:
Choć gram już prawie 2 lata to pewnie rzadko kto widział moje trasy choć starałem się zareklamować jak tylko można. Wiem że wiele osób ma nastawienie "jak umie to się przebije" ale na dłuższą metę to liczba mapperów będzie spadać przez to. Większość nowych graczy się zniechęca, bo na przykład nie otrzymali odpowiedzi w swoim temacie. No bo po co ktoś z doświadczeniem ma mu pomóc, niech sam się nauczy, nie? Nie wiem co tu jeszcze pisać, ale nie dzieje się zbyt dobrze. Liczę na większe zainteresowanie trasami nowych osób i przemyślenie to.

A wiesz dlaczego tak jest? Nowe trasay tworzone są w oparciu o już istniejące - NUDA, powielanie pomysłów. Coraz mniejszej ilości osób chce się jeździć po tych samych trasach. Oryginalnym mapom też trudno się przebic, bo oceniane są przez pryzmat "tych lepszych", wg tego samego klucza, więc jeśli nie dorównują im to uznawane są za gorsze. Dzisiejszy mapperzy robią trasy, by zainteresowac najwieksza ilosc osób, czyli bazują na sprawdzonych patentach. Jak zrobisz inną trase, zainteresujesz nią tylko kilku graczy.Tworzy się błędne koło Smile Tak źle, tak niedobrze.
Przeglądam trasy WSZYSTKICH autorów, którzy wstawiają tu swoje trasy. Po 2, 3 trasach, jeśli widze, ze nie warto komentowac (bo musialbym napisac to co już kiedyś gdzies pisalem), to nie pisze NIC i często wiecej już nie zagladam w dany temat. Ile razy mozna wałkować to samo? Fakt jest taki, że kiedyś trasy były ciekawsze, może mniej dopracowane, ale miały swój charakter, mozna było podyskutowac.

PS. "No bo po co ktoś z doświadczeniem ma mu pomóc, niech sam się nauczy, nie?"
No tak, k***a! Czego tu uczyć? Jak mapper nie czuje edytora, to niech da sobie spokój. Czy do wszystkiego potrzebujecie "klucz odpowiedzi"?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafallo
Team Poland


Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 108


PostWysłany: 26 kwietnia 2011, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

O, drugie miejsce. Dzięki! Smile Gratulacje Mściciel i pozostali, którzy wystąpili w evencie. Z niecierpliwością czekam na następną edycję. Smile
Login : rafallo

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*WDD* crowmaster_13
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 771

Skąd: LKR

PostWysłany: 26 kwietnia 2011, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

cobham napisał:
PS. "No bo po co ktoś z doświadczeniem ma mu pomóc, niech sam się nauczy, nie?"
No tak, k***a! Czego tu uczyć? Jak mapper nie czuje edytora, to niech da sobie spokój. Czy do wszystkiego potrzebujecie "klucz odpowiedzi"?


Odpowiedz mi tylko na pytanie - czy Twoje pierwsze mapy były od razu zajebiste i każdy sikał po nogach z zachwytu? I czy nie szukałeś gdzieś podpowiedzi jak robić trasy aby były lepsze?

_________________


C13

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
cobham
Gangsta Mapper


Dołączył: 12 Lis 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 546

Skąd: Poznań

PostWysłany: 26 kwietnia 2011, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

crowmaster_13 napisał:
Odpowiedz mi tylko na pytanie - czy Twoje pierwsze mapy były od razu zajebiste i każdy sikał po nogach z zachwytu? I czy nie szukałeś gdzieś podpowiedzi jak robić trasy aby były lepsze?

Nigdy nie szukalem podpowiedzi, aby trasy były lepsze. Mam zupelnie inne podejscie do robienia tras. robię je po swojemu i mam radoche jak się komuś któraś spodoba. Jak się nie podoba, to trudno. Sam proces tworzenia daje mi satysfakcje (dawał, teraz zrobiłem sobie przerwę).

Pierwsze trasy robiłem w innej grze, i na początku były okropne.

Nadal nie rozumiem jakiej pomocy oczekujecie. Jak się łączy elementy? Jak zrobić fajne przeskoki? Przecież chodzi o to, by samemu coś wymyślić. Trzeba eksperymentować, bawić się edytorem. Ja czasem biorę kartkę papieru i szkicuje sobie coś, potem próbuje to przenieść do edytora i zawsze się konczy tak samo, czyli powstaje zupelnie coś innego niz sobie zaplanowalem. Trzeba postawic sobie cel i probowac go osiągnąć.

Nie będę niczego podpowiadał, bo to nie ma sensu. Przez taką "pomoc" teraz mamy samo g*wno na tmx i chore kryterium oceny tras. Ktoś komuś powiedzial, ze ta sekcja trasy jest do dupy, to wiecej nie eksperymentuje. Robi tak, zeby było dobrze.
Jesteś cipką? to tańcz jak Ci zagrają.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Turnieje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?