Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Zawody drużynowe - ustawienia serwera
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania Nations Forever
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
move
Jeździ konno


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 64
Skąd: Węgorzewo

PostWysłany: 01 grudnia 2008, 12:55    Temat postu: Zawody drużynowe - ustawienia serwera Odpowiedz z cytatem  

Jak niektórzy wiedzą, organizuję turniej szkolny w TMNF i obecnie jesteśmy po fazie eliminacji w trybie Time Attack. Została do rozegrania drabinka finałowa (pucharowa), gdzie klasy będą ze sobą rywalizować w parach jako drużyna - 2/2. Pytanie jest następujące: Jak wyglądają rozgrywki klanowe w trybie Rounds? Chodzi mi o to, żeby był podział na drużyny, a jej punkty sumowane w dążeniu do limitu ustawionego na serwerze (przykładowo 71 pkt.).

Ktoś wie jak to skonfigurować? Proszę o pomoc, w najbliższą sobotę finały...

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maybe.
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Maj 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 582

Skąd: Rumia

PostWysłany: 01 grudnia 2008, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Musisz ustawić tryb rozgrywki nie na Rounds, a na Team. I nie do 71pkt, bo za wygraną Team dostaje 1pkt.. więc byście trochę długo grali Wink

Musisz ustawić na Zespół do 7pkt i odhaczyć dodatkowo opcję Stosuj inne zasady i tam dodać dodatkowo 10pkt (lub 4 skoro gracie po 4). Najczęściej, a w sumie to zawsze gra się do 7pkt na jednej mapce. Ale możesz ustawić na więcej. Przy czym mówię - zespół za wygraną dostaje 1pkt, więc niech to nie będzie za wysoka liczba Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
move
Jeździ konno


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 64
Skąd: Węgorzewo

PostWysłany: 01 grudnia 2008, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Właśnie chodzi mi o coś innego. O tym, że można w ten sposób ustawić grę drużynową - wiem. Ale taka gra drużynowa jest zupełnie bez sensu, bo wystarczy, że pierwszy przyjedzie gracz jednego teamu i już są dla nich punkty, czyli równie dobrze mógłby jeden gościu ciągle jeździć super-dobry, a drugi-beznadziejny. Jakie to teamy?

Reasumując chodzi mi o to, żeby to było tak samo jak w trybie Teams, ale żeby można było zdobywać takie ilości punktów przez poszczególnych graczy jak w trybie Rounds. Żeby 2 graczy z jednego teamu było wrzuconych do jednego worka punktowego.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 01 grudnia 2008, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

move napisał:
Właśnie chodzi mi o coś innego. O tym, że można w ten sposób ustawić grę drużynową - wiem. Ale taka gra drużynowa jest zupełnie bez sensu, bo wystarczy, że pierwszy przyjedzie gracz jednego teamu i już są dla nich punkty, czyli równie dobrze mógłby jeden gościu ciągle jeździć super-dobry, a drugi-beznadziejny. Jakie to teamy?

Reasumując chodzi mi o to, żeby to było tak samo jak w trybie Teams, ale żeby można było zdobywać takie ilości punktów przez poszczególnych graczy jak w trybie Rounds. Żeby 2 graczy z jednego teamu było wrzuconych do jednego worka punktowego.


Nie, jeśli gracze z druzyny przyjezdzaja na 1(4pkt) i 4(1pkt) pozycji to jest remis i nikt nei dostaje punktu, 4+1=2+3 [pkt]

_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
Maybe.
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Maj 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 582

Skąd: Rumia

PostWysłany: 01 grudnia 2008, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wiem move, dlatego napisałem Ci, że:

Maybe. napisał:
Musisz ustawić na Zespół do 7pkt i odhaczyć dodatkowo opcję Stosuj inne zasady i tam dodać dodatkowo 10pkt (lub 4 skoro gracie po 4)


Wtedy tak jak mor_olo pisze, będziecie dostawali:

1. 4pkt
2. 3pkt
3. 2pkt
4. 1pkt

I zależnie kto jakie zajmie miejsce wygra Team, który uzyska większą ilość zsumowanych pkt Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
move
Jeździ konno


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 64
Skąd: Węgorzewo

PostWysłany: 01 grudnia 2008, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Może jest ktoś taki miły i podesłał mi settings.txt z takimi właśnie ustawieniami, żeby punktacja wyglądała tak:

1. 10pkt
2. 6pkt
3. 4pkt
4. 3pkt

O ile da się takie coś w teamach zrobić...

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
«RH» Bilus
Moderator


Dołączył: 12 Maj 2008
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1172

Skąd: Poznań

PostWysłany: 01 grudnia 2008, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Przy takiej punktacji za bardzo gra nie ma sensu. Zasady wyglądają tak:
W załóżmy, że grają 2 gracze z drużyny red i 2 z blue. Przyjeżdżają w takiej kolejności do mety:
1. Blue
2. Red
3. Blue
4. Red
Punktacja wygląda tak:
1. Blue + 4
2. Red + 3
3. Blue +2
4. Red + 1
Punkty są sumowane drużynowo. To jest:
Blue: 4+2, Red: 3+1
Wychodzi 6:4
Drużyna Blue dostała więcej punktów za rundę, tak więc zostaje przyznany jeden duży punkt dla drużyny. W takim momencie wynik wynosi 1:0 dla Blue.
Tak gracie do 7 dużych punktów jak Maybe powiedział. Mecz będzie ciekawy, i odpowiednio długi. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem to dosyć klarownie ;d.

Żeby były takie zasady to w ustawieniach serwera przy typie rozgrywki musisz zaznaczyć "use alternative rules" bądź "use new rules", zależy w czym konfigurujesz serwa ;].

_________________

[4 more]
09-11.07.10 | AGL Belldeco Cup 2010 Stęszew
[...?]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania Nations Forever Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?