Polish Skill Cup

Informacje na temat różnych konkursów i zawodów w TM
Scooter Fox
Zaczyna szaleć na ulicach
Posts: 339
Joined: 25 July 2008, 20:27
Location: okolice Warszawy

Polish Skill Cup

Post by Scooter Fox »

Pamiętacie jesienną propozycję Wally'ego na rozegranie ligi, gdzie mapy poznawane byłyby dopiero na rozgrzewce? Czas na wprowadzenie go w życie!

Kiedy? Podczas Polish League 9, domyślnie w środy o 20:00. Dokładne daty zależą od ilości uczestniczących drużyn.
W jakim formacie? Pod postacią pucharu, w zależności od ilości uczestników pojedynczej lub podwójnej eliminacji, aczkolwiek ta pierwsza opcja jest zdecydowanie bardziej prawdopodobna.
Na jakich trasach? Mini techy, o długości 30-40 sekund
Jak rozgrywane będą mecze? W formacie 4v4, na jednej mapie, którą gracze poznają na trzech rundach rozgrzewkowych, w trybie Team do 10 punktów.
Gdzie/do kiedy można nadsyłać mapy? Nie można. :) Jeśli będą potrzebne, dam znać, na razie nie są.
Gdzie/kiedy można się zapisywać? Jeszcze nie wiadomo, ale prawie na pewno jeszcze w sierpniu, w temacie, który zostanie do tego celu specjalnie stworzony.

Jakie są różnice między pomysłem Wally'ego, a proponowanym przeze mnie wykonaniem?
- puchar, nie liga
- odrobinę krótsze trasy
- mecze 4v4, nie 5v5
- w zgłoszonej drużynie minimum 6, a nie 8 graczy, aczkolwiek zalecane jest zapisać ich więcej
- jeden mecz w tygodniu, nie 2-3, gramy przecież w trakcie PL9 i szóstego sezonu Premiership
- organizatorem nie jest Wally, bo nie ma czasu na ogarnięcie wszystkiego ;)

To jest wersja testowa rozgrywek, dlatego gramy w systemie pucharowym. Jeśli wypali, możemy zrobić pełnoprawną ligę w jakimś późniejszym terminie. Jeśli wypali częściowo, to poprawimy, co było źle. Jeśli nie wypali wcale - cóż, przynajmniej będzie wiadomo, że tak grać nie da rady. W przeciwieństwie do PL9, Polish Skill Cup organizowany będzie w całości na forum tmpl.

Szczegółowe zasady (mogą ulec zmianie):

1. Do turnieju można zgłaszać drużyny liczące co najmniej 6 graczy. Nie ma górnego limitu. Każde zgłoszenie musi wskazywać kapitana drużyny i zawierać jakiś pewny sposób kontaktowania się z nim (komunikator internetowy, e-mail lub numer telefonu). Ważna jest dyspozycyjność kapitana i możliwość szybkiego dotarcia do niego w razie potrzeby. Zgłoszenie musi zawierać nazwę zespołu, listę jej graczy wraz z loginami.
2. Mecze rozgrywane są domyślnie w środy o 20:00. Organizator zastrzega sobie prawo ustalenia dodatkowego terminu, jeśli w danej rundzie będzie zbyt dużo meczów, by wszystkie mogli nadzorować sędziowie. Daty i godziny meczów wyznaczane są przez organizatora i nie ma możliwości ich zmiany.
3. Mecze rozgrywane są w trybie Team, po 4 graczy w drużynie, do 10 punktów (1 punkt za wygraną przez drużynę rundę) na jednej trasie. W meczu nie może brać udziału autor trasy, choć może pełnić funkcję kapitana swojego zespołu.
4. Każdy mecz musi być nadzorowany przez sędziego, który albo powinien dysponować na serwerze meczowym statusem admina, albo upewnić się, że jego polecenia (np. wyrzucenie gracza czy restart mapy) będą wykonane przez osobę z odpowiedni uprawnieniami na serwerze.
5. Mapa zostanie podana przez sędziego punktualnie o godzinie rozpoczęcia meczu. Po otrzymaniu trasy od sędziego należy ją jak najszybciej wgrać na serwer i natychmiast rozpocząć trzy rundy rozgrzewkowe, a następnie, bez żadnej przerwy, mecz.
6. Skład każdej z obu drużyn na mecz musi być podany sędziemu przed rozpoczęciem rund rozgrzewkowych poprzedzających spotkanie.
7. Mecze muszą zostać rozegrane o wyznaczonej godzinie. Niedopuszczalne są żadne przerwy w spotkaniu, w przypadku podejrzenia stracenia połączenia przez jednego z graczy należy zgłosić zmianę sędziemu, po czym najpierw wyrzucić "rozłączonego" zawodnika (np. kickiem), a dopiero potem pozwolić na wejście graczowi rezerwowemu.
8. Zmiany w składzie wynikające z czegokolwiek innego niż rozłączenia się gracza z serwerem są zabronione. Wszelkie zmiany muszą być wykonane w trakcie meczu (patrz punkt 7 i zakaz przerw). W żadnym momencie meczu w drużynie nie może być więcej niż 4 graczy.
9. Miejsce rozegrania meczu (serwer) uzgadniają między sobą drużyny, a następnie przekazują o nim informację sędziemu wyznaczonemu przez organizatora. Jeśli drużyny nie dojdą do porozumienia w sprawie serwera na 48 godzin przed rozpoczęciem spotkania, sędzia wybiera miejsce rozegrania meczu sam, po czym informuje o swojej decyzji kapitanów drużyn.
10. Obowiązują zasady fair play (oprócz kończenia rund, gdy jakiś gracz wyjdzie z serwera, patrz punkt 7 i zakaz przerw w spotkaniu), a zatem: bez ubliżania, bez pisania na czacie podczas trwania meczu, żadnego wykopywania "niechcący" zawodników drużyny przeciwnej i udostępniania konta innym graczom.
11. W razie złamania regulaminu, organizator ma prawo nałożyć karę na zawodnika lub drużynę, od unieważnienia wyniku, przez przyznanie walkowera, aż po wydalenie z turnieju. Dokonuje tego na podstawie raportu sędziego, który odpowiedzialny jest za zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości.

Do obowiązków sędziów należy:
- czuwanie nad prawidłowym przebiegiem spotkania, w tym przekazanie mapy punktualnie o godzinie rozpoczęcia meczu, pilnowanie ilości rund rozgrzewkowych, upewnienie się, że nie ma przerw w spotkaniu, skutecznie uciszanie gadających podczas rund zawodników itd.
- sprawdzenia loginów graczy biorących udział w meczu pod kątem ewentualnych oszustw związanych z podstawianiem zawodników
- jeśli drużyny nie dojdą do porozumienia, sędzia musi wyznaczyć miejsce rozegrania ich meczu, co wiąże się również ze znalezieniem wolnego serwera i bądź uzyskanie tam uprawnień admina, bądź zapewnienie obecności osoby o takich uprawnieniach, która pomogłaby przy nadzorowaniu przebiegu spotkania (choćby wgraniu mapy); organizator może w tym pomóc, ale nie zawsze będzie taka możliwość
- w odpowiednim temacie, który zostanie założony przed turniejem, sędziowie przed meczem podają miejsce rozegrania meczu, który mają nadzorować, a po jego zakończeniu zamieszczają wynik koniecznie udokumentowany screenem/screenami
- w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości sędzia musi je zgłosić w wyżej wspomnianym temacie, również wraz z odpowiednimi screenami
- sędzia nie może uczestniczyć w turnieju

Jak widzicie, bardzo wiele zależy od a) sędziów i ich dyspozycyjności, b) ścisłego przestrzegania terminów, szczególnie ważne jest natychmiastowe wgranie mapy na serwer i niezwłoczne rozpoczęcie trzech rund rozgrzewkowych, zatem wszystko (skład, ustawienia serwera itd.) musi być poukładane przynajmniej te 10-15 minut wcześniej; wreszcie c) od uczciwości graczy, ale to punkt konieczny w każdym turnieju, nie tylko w tym. ;)

Potrzebnych jest przynajmniej trzech sędziów (siebie liczę jako czwartego), a najlepiej kilku więcej, w razie czyjejś nieobecności. Niestety, sędziowie nie mogą grać w turnieju, głównie ze względu na nałożenie się terminów - wszystkie mecze mają być rozgrywane równocześnie (chyba że będzie więcej meczów niż sędziów, wtedy rozłoży się je na dwa dni). Mimo to mam nadzieję, że trochę odpowiedzialnych, uczciwych i dyspozycyjnych osób się do pomocy zgłosi, bo bez nich turniej po prostu się nie odbędzie. W tej sprawie zgłaszajcie się do mnie na GG, numer: 2449555 (jest też w profilu) i nie zważajcie na czerwone słoneczko. ;)

Być może o czymś zapomniałem, wyjdzie w praniu. Zapraszam do komentarzy :)
Image
Image
Image
User avatar
ShaDDy
Emerytowany Admin
Posts: 3570
Joined: 11 August 2006, 11:40
Location: Tczew

Polish Skill Cup

Post by ShaDDy »

eeeeeeeeeeeee poki to jeszcze nie ruszylo to po pierwsze moje uwagi:
  • druzynowe jest PL9 wiec po co robić dwa prawie identycznie turnieje naraz? (ok, nie czytalem regulaminu, ale techy druzynowe wiec to samo)
  • w środę jest liga miszczow, dalbym wtorek/czwartek
  • propo pierwszej uwagi - zrobić z tego lige indywidualna, dawno czegoś takiego u nas w kraju nie było
  • jeśli masz turniej indywidualny w d*pie, to na bank nie może to być rozkladane na 2 dni. w turnieju druzynowym potrzebujesz: wiecej serwerow i wiecej sedziow, a taki turniej indywidualny już się sprawdzil (zal by slowik)
User avatar
Kiciak
Lubi ostrą jazdę
Posts: 1408
Joined: 09 November 2008, 13:47

Polish Skill Cup

Post by Kiciak »

Shad nie przeczytales nawet poczatku?;p ne jest to to samo co pl9 bo na pl9 masz tydz na wytrenowanie mapek, a tu poznajesz mapke bezposrednio na meczu gdzie masz 3 wu i go. wiec nie mow ze to to samo;p a co do terminu fakt środa nienajlepszy termin jako ze liga mistrzow będzie;p a jeśli sprawdzi się to w druzynie to w zime mozna zrobić turniej indywidualny, do tego czasu będzie mozna zdobyc jakieś nagrody itd jeśli pomysl wypali ;]
Image
Image
Image
Maciuś
Lubi ostrą jazdę
Posts: 1670
Joined: 24 August 2006, 11:49
Location: Gdańsk

Polish Skill Cup

Post by Maciuś »

Ja także uważam, że jeden turniej drużynowy wystarczy :) Nie każdemu musi na takim turnieju zależeć, myślę, że w środku tygodnia może być ciężko z zebraniem 4 DOBRYCH graczy do każdego zespołu, żeby to trzymało jakiś poziom :) Dlatego pomysł uważam za bardzo dobry, ale w formie turnieju indywidualnego :P
User avatar
Cappy
Pirat drogowy
Posts: 530
Joined: 10 March 2009, 14:26
Location: Świnoujście

Polish Skill Cup

Post by Cappy »

Skrót PSC jest już zajęty przez Polish Skinning Competition, wymyśl inną nazwę :mrgreen:
Image
User avatar
ShaDDy
Emerytowany Admin
Posts: 3570
Joined: 11 August 2006, 11:40
Location: Tczew

Polish Skill Cup

Post by ShaDDy »

Kiciak wrote:Shad nie przeczytales nawet poczatku?;p ne jest to to samo co pl9 bo na pl9 masz tydz na wytrenowanie mapek, a tu poznajesz mapke bezposrednio na meczu gdzie masz 3 wu i go.
taki turniej indywidualny już się sprawdzil (zal by slowik)[/list]
Meg wybacz ale facepalm samo mi się rzuca na palce. Kiciak mam nadzieje ze na wcg tak nie będziesz wkurwial :P
User avatar
Meg
Furious Admin
Posts: 1107
Joined: 13 October 2007, 20:58
Location: Sopot

Polish Skill Cup

Post by Meg »

damianhhh wrote: Meg wybacz ale facepalm samo mi się rzuca na palce.
Meg wybacza!
User avatar
Kiciak
Lubi ostrą jazdę
Posts: 1408
Joined: 09 November 2008, 13:47

Polish Skill Cup

Post by Kiciak »

damianhhh wrote:
Kiciak wrote:Shad nie przeczytales nawet poczatku?;p ne jest to to samo co pl9 bo na pl9 masz tydz na wytrenowanie mapek, a tu poznajesz mapke bezposrednio na meczu gdzie masz 3 wu i go.
taki turniej indywidualny już się sprawdzil (zal by slowik)[/list]
Meg wybacz ale facepalm samo mi się rzuca na palce. Kiciak mam nadzieje ze na wcg tak nie będziesz wkurwial :P
będę!

cihco tam tez nie chcialo mi się wszystkiego czytac :D
Image
Image
Image
User avatar
Ludwik
Zaczyna szaleć na ulicach
Posts: 394
Joined: 21 October 2008, 11:30
Location: Miłomłyn/Ostróda

Polish Skill Cup

Post by Ludwik »

Tez jestem za indywidualnym. Wtedy bym się nawet zapisał ;p
Image
Image
User avatar
Toby
Forever Troll!
Posts: 1226
Joined: 03 August 2010, 23:28
Location: Warszawa

Polish Skill Cup

Post by Toby »

Ja jestem jak najbardziej za, tylko teraz pytanie: druzynowy czy indywidualny..?
User avatar
ShaDDy
Emerytowany Admin
Posts: 3570
Joined: 11 August 2006, 11:40
Location: Tczew

Polish Skill Cup

Post by ShaDDy »

Wiec tak jak napisalem Skutowi, proponowalbym jakas ankiete :)
User avatar
Santacruz
V.I.P.
Posts: 290
Joined: 31 May 2009, 22:13
Location: Wrocław

Polish Skill Cup

Post by Santacruz »

Od początku to zamysłem był cup drużynowy. Okres PL9, rekordowa ilość TrackManiaków zasiada przed komputerami. Teamy 1 oraz 2 ligi posiadają spokojnie ponad 10 graczy. Zatem problem byłby z 4? Ok, piszecie o botach, ale czy ich zadaniem nie jest głównie PL9? W wielu druzynach są pewnie gracze, którzy bardzo zniecierpliwieni czekają na swój pierwszy mecz. Problemem są wspomniane boty uniemożliwiające im dostanie się do 1 skladu ;). To będzie dla nich strzał w 10, bowiem każdy ma w tym wypadku równe szanse. Poruszona też została kwestia czasu, myślę, że 1 godzina wieczorem, w granicach 20 nie jest problemem (zwłaszcza podczas Ligi).
To tylko moje skromne zdanie. Sonda to nie jest zły pomysł, lećmy z nią jak najszybciej ;)
User avatar
Abszt
Pirat drogowy
Posts: 814
Joined: 05 November 2008, 23:45

Polish Skill Cup

Post by Abszt »

Jak wyżej pisze Santacruz - z graczami nie będzie problemu, bo to nie muszą być zawsze ci sami wyjadacze.
To jest turniej dla zabawy. To jest ROZRYWKA. Urozmaicona, inna od reszty, gdzie nie trzeba trenować trasy przez tydzień.
Nie trzeba żadnej ankiety. Jest dobrze. Jak graczom w jakiejś drużynie pomysł nie przypadnie do gustu to się po prostu nie zapiszą.
Sądzę, że tutaj chodzi bardziej o urozmaicenie PL9 jakimś turniejem pobocznym, który ma na celu przede wszystkim dobra zabawę. Ja nie widzę problemów.
User avatar
Jack Bauer
Moderator
Posts: 1146
Joined: 28 January 2009, 22:02

Polish Skill Cup

Post by Jack Bauer »

To może być także dobre dla zawodników, którzy ze względu na trochę słabsze umiejętności nie łapią się na mecz. I oni się ograją i Ci najlepsi. :)
Image
User avatar
iam
Admin Mniejszy
Posts: 2479
Joined: 27 November 2007, 21:04
Location: Ruda Śląska

Polish Skill Cup

Post by iam »

Chwilkę się zastanawiając, mogłoby to być w formie sprawdzacza formy drugiego składu, czyli wiecie, w te same dni, co PL, tylko że grają Ci, co nie dostali się do składu na mecz w PL. Ale co ja tam wiem.
User avatar
Ludwik
Zaczyna szaleć na ulicach
Posts: 394
Joined: 21 October 2008, 11:30
Location: Miłomłyn/Ostróda

Polish Skill Cup

Post by Ludwik »

Abszt wrote:To jest turniej dla zabawy. To jest ROZRYWKA.
Zabawa to jest, tyle ze jak do gry zasiada wiecej niz 2 samcow to rozrywka zmiania się w walke na smierc i zycie :D
Image
Image
User avatar
ShaDDy
Emerytowany Admin
Posts: 3570
Joined: 11 August 2006, 11:40
Location: Tczew

Polish Skill Cup

Post by ShaDDy »

Zbakany wrote:To może być także dobre dla zawodników, którzy ze względu na trochę słabsze umiejętności nie łapią się na mecz. I oni się ograją i Ci najlepsi. :)
bez sensu, to jedni czy drudzy? to jest 4v4 a nie 10v10, wiec w jednym skladzie jednej druzyny zagra 4/5 z PL9 - a chec będą mieli na pewno zarowno lepsi i slabsi z danej druzyny, wiec polowa nie będzie miala szansy zagrac, chyba ze np. POL będzie moglo wystawic 3 sklady. W lidze indywidualnej gra kto chce, w druzynowce jeśli ktos się nie pojawi to zaraz spina, szukanie kolejnych graczy, walkowery itd... w indywidualnej w przypadku czyjejs nieobecnosci gra się po prostu bez tej osoby.

Poza tym, kiedy na naszej scenie był organizowany wiekszt turniej 1v1 inny niz w trybie Cup/rund i w grupach czteroosobowych?

@Santacruz i po czesci Abszt - kto pisze o problemach ze skladem??? po prostu wiekszosc ludzi woli w środę ogladac Lige Mistrzow
Last edited by ShaDDy on 07 August 2010, 15:53, edited 1 time in total.
User avatar
Santacruz
V.I.P.
Posts: 290
Joined: 31 May 2009, 22:13
Location: Wrocław

Polish Skill Cup

Post by Santacruz »

Maciek wrote:myślę, że w środku tygodnia może być ciężko z zebraniem 4 DOBRYCH graczy do każdego zespołu, żeby to trzymało jakiś poziom :)
LM o której 20:30-45? Zatem można zagrać trochę wcześniej... no chyba, że ktoś poleci na wiadomości ;). Czwartek nie byłby zły, 4 dni treningu map danej kolejki PL będą wystarczające by chcieć się od tego oderwać na godzinę :P.
User avatar
Ksenuns0n
Pirat drogowy
Posts: 798
Joined: 28 December 2006, 16:13
Location: Olsztyn

Polish Skill Cup

Post by Ksenuns0n »

damianhhh wrote:chyba ze np. XX będzie moglo wystawic 3 sklady.
Weź się odczep. Jest nas 15, to po 5 na skład ? ... :x
Image
Image
User avatar
ShaDDy
Emerytowany Admin
Posts: 3570
Joined: 11 August 2006, 11:40
Location: Tczew

Polish Skill Cup

Post by ShaDDy »

Tylko lirwa przyklad Xenunie. Tak, jeśli macie 15 ludzi to robicie 3 sklady, bo gramy na jednej mapie. Chyba ze będziecie się co tydzien zmieniac, wiec jedna osoba zagra w turnieju 2-3 razy, pasi? Ja wolałbym grać kazdego tygodnia. Dlatego uparcie stoje na turniejem indywidualnym i będzie zajebikurwiscie.
Post Reply

Return to “Turnieje”